سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

لزوم استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای حقوق مغفول‌مانده کودکان - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای حقوق مغفول‌مانده کودکان

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: باید از ظرفیت‌ها برای حقوق مغفول‌مانده یا کمتر دیده‌شده کودکان استفاده شود.

لزوم استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای حقوق مغفول‌مانده کودکان

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، مریم جمشیدی در جلسه نشست با سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه کودک که با حضور دبیر مجمع کلی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری در استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: حدود یک سال است که اداره‌کل بانوان استانداری مازندران از سوی وزارت کشور به عنوان نهاد متناظر با مرجع ملی تبیین شده است.

وی با بیان اینکه باید از همه ظرفیت‌ها چه به صورت دولتی و چه خصوصی استفاده شود، افزود: باید حقوق مغفول‌مانده یا کمتر دیده‌شده کودکان مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با اشاره به اینکه در کارگروه تخصصی بانوان بحث حقوق کودک را به چالش کشیدیم، خاطرنشان کرد: از ظرفیت دستگاه‌هایی که در این موضوع دخیل هستند مانند بهزیستی، کانون پرورش فکری و آموزش‌ و‌ پرورش بهره گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه حقوق کودکان در کارگروه‌های تخصصی مورد بحث‌ و‌ بررسی قرار گرفته است، یاد‌آور شد: در ارتباط با کودکانی که از سواد جامانده بودند با آموزش و پرورش رایزنی شد تا از این ظرفیت در مورد کودکان استفاده شود.

جمشیدی وضعیت استان در بحث آموزش بچه‌ها را قابل قبول دانست و افزود: تفاهم‌نامه‌ای با فنی‌ و‌ حرفه‌ای امضا شده است که براساس آن تمام زنان استان در هر رشته‌ای می‌توانند از مهارت‌های فنی‌ و حرفه‌ای به صورت رایگان استفاده کنند و چندین هزار نفر استقبال کرده‌اند و مهارت‌ها را آموخته‌اند.

وی با اشاره به طرح تبسم مهر گفت: در این طرح آموزش نوین، دغدغه‌های کودک و نوجوان، مراقبت‌های جنسی و... مطرح شده اما آن طوری که باید و شاید انجام نگرفته است.