جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

لزوم ارزیابی طرح «کاج» در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم ارزیابی طرح «کاج» در مازندران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بر لزوم اجرای ارزیابی طرح پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه کار و تولید «کاج» در استان تأکید کرد.

لزوم ارزیابی طرح «کاج» در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، کامران اصغری صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: طرح کاج با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ستاد مبارزه با مواد مخدر، برنامه را در شورای پژوهش و مطالعات تصویب کرده است و این برنامه به دلیل اینکه کاربست مطالعه شیوع شناسی اعتیاد در جامعه کار و تولید است به نام طرح کاج نامیده شده است.

وی اظهار کرد: با اجرای این طرح انتظار داریم شاهد افزایش دانش، نگرش و مهارت کارفرمایان، کارگران و متولیان استقرار در اصول و فنون پیشگیری از اعتیاد در محیط کار، افزایش تعداد کارگران معتاد تحت مراقبت خدمات ترک اعتیاد، افزایش تعداد افراد در معرض خطر مصرف مواد مخدر که مشاوره می‌گیرند و همچنین افزایش میزان رضایت‌مندی کارفرمایان و کارگران از خدمات این برنامه، باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به ضرورت ارزیابی این طرح در استان، بیان کرد: امیدواریم توانمندی در زمینه پیشگیری از مصرف مواد در محیط‌های کاری، انگیزه کارفرمایان در محیط‌های کاری زیر 50 نفر و بالای 500 نفر برای به‌کارگیری روش‌های پیشگیری افزایش یابد.

این مسؤول تصریح کرد: مداخلاتی که برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه کار و تولید به سه بسته تقسیم شد.

اصغری ادامه داد: بسته اول آموزش و ترویج سبک زندگی، بسته دوم استقرار تسهیلات مراقبت جسمی، روانی و اجتماعی با الگوی همیار کارکنان در خانه بهداشت و بسته سوم کارفرمای سلامت‌محور هستند که به صورت فصلی در استان انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: تاکنون چهار مرحله کارگاه آموزشی در مازندران برگزار شده است.

رئیس شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در پایان گفت: در اجرای این طرح حوزه مدیریت اجتماعی اداره‌کل از ظرفیت ادارات کل بهزیستی، فنی و حرفه‌ای، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان استفاده می‌کنیم.