جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

لبنیات مازندران جواز ورود به بازار روسیه را دریافت کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

لبنیات مازندران جواز ورود به بازار روسیه را دریافت کرد

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران از صدور مجوز صادرات لبنیات این استان به روسیه پس از 18 ماه پیگیری خبر داد .

لبنیات مازندران جواز ورود به بازار روسیه را دریافت کرد

به گزارش روز شنبه روابط عمومی این سازمان ، محمد محمدپور عمران گفت : وزارت کشاورزی و دامپزشکی روسیه با ورود محصولات لبنی شرکت تولیدی کاله آمل به بازار آن کشور موافقت کرده اند .
وی افزود : شرکت تولیدی لبنی کاله یکی از دو شرکت لبنی ایرانی است که موفق به دریافت صادرات محصولات لبنی به روسیه شده است .
محمدپور عمران گفت : بر اساس تفاهم نامه کمیسیون مشترک روابط اقتصادی ایران و روسیه که در تهران منعقد شد ، مازندران تنها استان کشور است که می تواند محصولات کشاورزی خود را به روسیه صادر کند.
وی افزود : محصولات تولیدی مازندران از جمله گل و گیاه ، مرکبات و طیور هم طبق تفاهمنامه کمیسیون مشترک دو کشور تنها با رعایت آنالیز قرنطینه ای روسیه می تواند به آن کشور صادر شود .
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران گفت : این استان با تولید سالانه 576 هزار تن شیر خام و فعالیت کارخانه های لبنی با برندهای معتبر جهانی از نظر کمی و کیفی جایگاه ویژه ای در تولید و تنوع فرآورده های لبنی در کشور دارد .
وی افزود : در مازندران 48 کارخانه فراورده های لبنی با ظرفیت اسمی پنج هزار و 230 تن وجود دارد که در شرایط کنونی با 50 درصد ظرفیت فعالیت دارند .
بر اساس آمار گمرکات مازندران ، در هشت ماهه سال جاری 160 میلیون دلار محصولات لبنی از مازندران به خارج از کشور صادر شد که بیشترین صادرات مربوط به شرکت لبنی کاله بود.