رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

كتابخانه عمومي نكا با فقر تعداد كتاب در بخش كودكان روبرو است - نمایش محتوای خبر

 

 

كتابخانه عمومي نكا با فقر تعداد كتاب در بخش كودكان روبرو است

رييس اداره كتابخانه هاي عمومي نكا گفت: تعداد كتاب و منابع بخش كودكان كتابخانه عمومي نكا كافي نيست و جوابگوي مراجعه كنندگان نيست و نيازمند افزايش تعداد كتاب در اين بخش هستيم.

كتابخانه عمومي نكا با فقر تعداد كتاب در بخش كودكان روبرو است

'سكينه خاتون مهدوي ' در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: 400 كودك نكايي در گروه هاي مختلف سني الف، ب و ج از كودكان زير دبستان تا پنج ابتدايي عضو تنها كتابخانه عمومي هستند و از كتاب هاي مختلف در موضوعات مختلف استفاده مي كنند.
وي با اعلام اينكه در موضوعات مختلف اجتماعي، علمي، مذهبي، شعر و داستان و... در بخش كودكان كتاب موجود است، خاطر نشان كرد: علي رغم وجود كتاب با موضوعات مختلف، اما تعداد كتاب ها در اين موضوعات جوابگوي مراجعه كنندگان نيست و بايد تعداد كتابها افزايش يابد.
رييس اداره كتابخانه هاي عمومي نكا با بيان اينكه نيازمند نيروهاي انساني مستقل در بخش كودكان هستيم، يادآور شد: وجود نيروهاي انساني مستقل و ارائه مشاوره به كودكان در موضوعات مختلف كتاب از مسائل مهمي است كه بايد دنبال شود تا نگاه راهبردي در حوزه كودك و نوجوان ايجاد شود.
مهدوي افزود: ايجاد بسترهاي كتابخواني از دوران كودكي و نهادينه كردن آن در ميان خانواده ها يكي از مهمترين برنامه هاي اصلي ما در سال جاري است كه با قوت دنبال مي شود.
وي گفت: هم اكنون دو هزار نسخه كتاب كودك در موضوعات مختلف روان شناسي، اجتماعي، علمي، مذهبي، شعر و داستان و... موجود است.
شهرستان نكا داراي يك باب كتابخانه عمومي شهري با بيش از 25 هزار نسخه كتاب و يك باب كتابخانه عمومي روستايي با 2 هزار نسخه كتاب است.