رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

كاهش 66 درصدی سرقت تجهیزات برق در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

كاهش 66 درصدی سرقت تجهیزات برق در مازندران

مدیر حراست شرکت توزیع برق مازندران از کاهش 66 درصدی میزان سرقت لوازم و تجهیزات برق در استان خبر داد.

كاهش 66 درصدی سرقت تجهیزات برق در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران، اسماعیل نبوی در نشست پیشگیری از وقوع جرم در ساری گفت: سرقت تجهیزات شبکه‌های توزیع برق علاوه بر اینکه بار مالی زیادی برای دولت و مردم در پی دارد امنیت عمومی را به مخاطره  می‌اندازد.

وی از کاهش 66 درصدی میزان سرقت لوازم و تجهیزات برق در استان خبر داد و اظهار کرد: در سال گذشته 915 فقره و در سال‌جاری 249 فقره سرقت در حوزه توزیع برق مازندران اتفاق افتاد که سبب دستگیری 130 نفر شده است.

مدیر حراست شرکت توزیع برق مازندران ایجاد خاموشی و قطع برق، مختل شدن خدمت‌رسانی دستگاه‌های خدماتی به مردم، ایجاد نارضایتی عمومی، اخلال در نظم، امنیت و آسایش عمومی جامعه، ایجاد خسارات فراوان اقتصادی به شرکت برق و مردم از جمله مشکلاتی دانست که در اثر سرقت تجهیزات شبکه‌های توزیع برق به‌وجود می‌آید.

این مسؤول خاطرنشان کرد: سرقت یکی از جرایم مهم و شایع جوامع بشری است و پیشگیری از وقوع جرایم از جمله سرقت، حسب قانون به عهده قوه قضائیه و نیروی انتظامی است و دیگر دستگاه‌های دولتی و خصوصی موظفند در این‌باره همکاری لازم را داشته باشند.

نبوی اظهار کرد: در سال گذشته 32 هزار کیلوگرم سیم مسی و 432 کیلوگرم کابل و در امسال تاکنون 9 هزار و 28 کیلوگرم سیم مسی به سرقت رفته است.

وی درباره خسارات اقتصادی که بر اثر سرقت تجهیزات برق به شرکت برق و دولت وارد می‌شود قابل تأمل و نگران‌کننده دانست و گفت: آمار سرقت‌ها در سال 93 و 94 بیانگر رشد بالای سرقت لوازم و تجهیزات برقی بوده که در سال 93 بیش از 44 هزار کیلوگرم و در سال 94 بیش از 32 هزار کیلوگرم سیم مسی به سرقت رفته و در سرقت کابل نیز سال‌های 93 و 94 جمعاً 915 کیلوگرم انواع کابل و 2 هزار و 416 فقره سرقت صورت گرفته و منجر به دستگیری 19 نفر شده است.