جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

قیمت مرکبات را مدیریت کردیم - نمایش محتوای خبر

 

 

قیمت مرکبات را مدیریت کردیم

قیمت مرکبات را مدیریت کردیم و پرتقال بهترین میوه‌ای است که مردم می‌توانند برای سفره عید مصرف کنند. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد محمدپور عمران ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مقطعی که نمایندگان مازندران نسبت به مناسب نبودن قیمت مرکبات در بازار اعتراض داشتند، وزارت صنعت، معدن و تجارت واردات مرکبات را ممنوع اعلام کرد.

وی افزود: حتی در بحران برف اخیر، عده‌ای با این بهانه می‌خواستند مجوز واردات مرکبات را دریافت کنند اما وزارتخانه از اجرای این کار، امتناع کرد.

محمدپور با بیان اینکه وزیر دستور داد 50 هزار تن مرکبات مازندران برای طرح تنظیم بازار شب عید خریداری شود، تصریح کرد: مجموعه پیگیری‌های استانی و وزارتخانه‌ای منجر ایجاد تعادل قیمت مرکبات در بازار شد.

این مسئول ادامه داد: توصیه وزاتخانه این بود که در فروش مرکبات در زمان برداشت، تعجیل صورت نگیرد تا مرکبات به قیمت مناسبی به فروش برسد.

محمدپور افزود: باغدارانی که با ذخیره‌سازی توانستند در فروش مرکبات تعجیل نکنند، اکنون تا 5/2 برابر قیمت خرید باغی، مرکبات را به فروش می‌رسانند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه قیمت مرکبات در سال‌جاری، بالاتر از سال گذشته است، متذکر شد: قیمت مرکبات را مدیریت کردیم و پرتقال بهترین میوه‌ای است که مردم می‌توانند برای سفره عید مصرف کنند.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد عمده خواسته‌های نمایندگان در یک جو سرشار از تفاهم و درک متقابل با هماهنگی و پیگیری‌های استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی و همچنین با کمک تشکل‌های بخش خصوصی برآورده شد، گفت: این تفاهم، سرمایه‌ای برای هماهنگی‌های بیشتر سیاست‌های وزارتخانه‌ای و نمایندگان است.