جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

قیام 15 خرداد راهنمای شهدای مدافع حرم است - نمایش محتوای خبر

 

 

قیام 15 خرداد راهنمای شهدای مدافع حرم است

امام جمعه بهشهر قیام 15 خرداد را راهنمای شهدای مدافع حرم دانست.

قیام 15 خرداد راهنمای شهدای مدافع حرم است

به گزارش خبرگزاری فارس از بهشهر، حجت‌الاسلام سید عربعلی جباری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بهشهر با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید دغدغه دولت، ملت و آحاد جوانان باشد، اظهار کرد: دشمن از طریق تحریم، اخلال در اقتصاد و معیشت مردم با تمام توان به میدان آمده و در این جبهه ناپایداری می‌خواهد به عزت و عظمت ملت ایران اسلامی ضربه بزند.

وی با تأکید بر اینکه باید در کنار یکدیگر تا حد توان در اقتصاد مقاومتی کار کنیم و ثمره خوب کار کردن این است که به نتایج مثبت در اقدام و عمل می‌رسیم، افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی می‌طلبد که شبانه‌روزی پای عرصه بوده و بی‌وقفه برای مردم کار کرد و خود را خادم مردم بدانیم.

امام جمعه بهشهر خطاب به سران سه قوه، گفت: اقدام و تلاش عملی ما را در مقابل هرگونه تهدید خارجی مصون می‌سازد و درست است که مردم نیز باید به دولتمردان کمک کنند، اما وظیفه مسؤولان است که زمینه‌های فعالیت اقتصادی جامعه به‌ویژه جوانان را فراهم کنند.

وی ادامه داد: در این راه باید بسترسازی کرده و نباید نظاره‌گر گلایه‌ها و ناله‌های مردم شهر خود برای رفع بیکاری جوانان باشیم، زیرا وجود این مشکلات، به نوبه خود در جامعه آفت‌زا است.

جباری با اشاره به بیست و هفتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی و اینکه محصول عمر چندین ساله قیام امام (ره) نظام مقدس اسلامی، بیداری مردم و عزت ایران بوده است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی آن‌چنان در دنیا اثر گذاشته است که وقتی با سران غرب و ملل دیگر مصاحبه می‌شود، آنها می‌گویند که با نام امام راحل احساس عزت و غرور می‌کنیم.

وی ادامه داد: وقتی مردم ایران با پای پیاده و پرچم به‌دست به‌ راه افتاده تا خود را به مراسم سالگرد ارتحال امام برسانند و گوش به فرمان رهبری معظم و این سکان‌دار انقلاب بنشینند، دشمن از این اقتدار و صلابت می‎ترسد و باید بداند امروز امام راحل مانند خورشید در دنیا می‌درخشند.

خطیب جمعه بهشهر ادامه داد: در زمان امام خمینی (ره) دیدیم که چگونه شوروی کمونیستی از بین رفت و امروز به اعتراف همه کارشناسان غربی و سعودی، آمریکا و عربستان در منطقه شکست خورده‌اند.

وی قیام 15 خرداد را راهنمای شهدای مدافع حرم دانست و ادامه داد: شهدای قیام 15 خرداد راه را برای دفاع از اسلام برای ما هموار کردند و حاصل این قیام را امروز در سوریه و خان‌طومان مشاهده می‌کنیم و آنها به جوانان ما یاد دادند که چگونه از حریم ولایت دفاع کنیم.

جباری مهم‌ترین عامل موفقیت رهبر کبیر انقلاب را ایمان آن بزرگ‌مرد تاریخ عنوان و اظهار کرد: امام خمینی (ره) با همه وجود به مقابله با اسلام آمریکایی پرداخت و توانست همه آزادگان جهان را با این حقیقت آشنا کند که آنها تنها نیستند و ما از هر مظلومی در سراسر دنیا حمایت می‌کنیم.

وی مسئله نفوذ را یادآوری و تصریح کرد: در برخی روستاها مشاهده می‌شود که افرادی می‌خواهند فضا را آلوده کنند، توصیه می‌کنم که هر روستا به یک جبهه فرهنگی تبدیل شود و عده‌ای خیال نکنند که در امنیت و سکوت محیط‌های آرام بتوانند به جبهه انقلاب ضربه بزنند.

امام جمعه بهشهر در پایان گفت: اتحاد رمز پیروزی در همه زمینه‌ها است و امروز در سایه همین شاخصه مهم باید غم‌خوار یکدیگر بوده و فراموش نکنیم که در اسلام جناح و حزب و چپ و راست معنا ندارد و همه باید برای رضای خدا به مردم خدمت کنیم.