جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

قول مساعد استاندار مازندران برای حمایت از واحد تولید گیاهی سلمانشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

قول مساعد استاندار مازندران برای حمایت از واحد تولید گیاهی سلمانشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سیدعلی اکبر طاهایی در بازدید از کارخانه تولید گیاهی سها جیسا در شهرک صنعتی سلمانشهر اظهار داشت: توسعه و خدمات هلال احمر را در همه جای کشور شاهد هستیم.

وی به زمینه تولید گیاهان دارویی در مازندران اشاره کرد و گفت: در بخش هزار جریب نکا کشاورزان این منطقه با تغییر کشت گندم به گل گاو زبان به درآمدهای مناسبی رسیدند.

نماینده عالی دولت در مازندران با اعلام اینکه در مازندران بیش از 10 هزار نوع دارویی گیاهی وجود دارد، خاطرنشان کرد: تنها 2 هزار نوع دارویی گیاهی در مازندران شناسایی شدند.

وی به استعداد مازندران در تولید عرق بهار نارنج اشاره کرد و گفت: بهترین عرقیات بهار نارنج در مازندران قابل استحصال است که دیگر استان‌های کشور زمینه تولید دیگر محصول را دارند.

طاهایی در ادامه با اعلام اینکه در کارگروه قبلی ستاد تسهیل استان مازندران قول دادم که از روند تولید این محصول بازدید کنم، بیان داشت: این کارخانه یادمان نظام است و باید حفظ شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه این واحد تولیدی در مازندران از سال 82 آغاز به کار کرد، گفت: ظرفیت اشتغال برای 50 تا 60 نفر دیگر نیز مهم است و باید از این فرصت استفاده کرد.

وی ادامه داد: مصوبه سفر چهارم رئیس جمهور به مازندران عملیاتی شود کمک و مساعدت به این شرکت نیز در اولویت لحاظ می‌شود.

به گزارش فارس، استاندار مازندران در ابتدا این نشست از خط تولید این شرکت بازدید کرد. استاندار مازندران را در این بازدید چند از مدیران وابسته به صنعت همراهی می‌کردند.