جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

قوانین صندوق بیمه کشاورزی باید شفاف‌سازی شود‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

قوانین صندوق بیمه کشاورزی باید شفاف‌سازی شود‌

فرماندار عباس‌آباد گفت: پیچیدگی بخشنامه‌های کشاورزی سبب‌شده که غالب کشاورزان نتوانند از مزیت‌های این صندوق بهره‌مند شوند و باید قوانین مربوط به آن شفاف‌سازی شود.

قوانین صندوق بیمه کشاورزی باید شفاف‌سازی شود‌

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان عباس‌آباد، سیدابراهیم هاشمی پیش از ظهر امروز در نهمین جلسه شورای اداری این شهرستان، ضمن تبریک ولادت با‌سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق‌(ع)، روز اخلاق و مهرورزی و روز وحدت حوزه و دانشگاه، به گزارش‌های موجود از باغداران منطقه اشاره و اظهار کرد: این گزارش‌ها نشان می‌دهند که با اینکه محصولات‌شان در برابر بلایای طبیعی مانند آتش‌سوزی، باد و حتی برف بیمه کرده‌اند ولی نتوانستند غرامتی بابت خسارت دریافت کنند.

وی افزود: بارش سنگین برف روزهای آغازین آذرماه امسال خسارت سنگینی به بخش‌های مختلف کشاورزی و باغی استان مازندران به‌ویژه غرب استان وارد کرده است.

فرماندار عباس‌آباد با اشاره به تغییر اقلیم و شرایط آب و هوایی از یک دهه گذشته تاکنون در شمال کشور تصریح کرد: از سال 86 تاکنون چندین بار شاهد بارش سنگین برف در این شهرستان بودیم که در پی آن خسارت‌های جبران‌ناپذیری به باغداران وارد شد.

این مسؤول در ادامه به خسارت‌های ناشی از برف اخیر به محصولات کشاورزی عباس‌آباد اشاره کرد و ادامه داد: حدود 95 درصد مرکبات بر روی درختان باقی مانده بوده که با بارش برف تمامی این محصولات دچار یخ‌زدگی شد و همچنین محصولات کیوی نیز که به‌علت کامل نشدن قند حدود 60 درصد آن بر روی درختان باقی مانده بود، دچار یخ‌زدگی و سرمازدگی شد.

هاشمی با تقدیر از همکاری مجدانه اعضای ستاد مدیریت بحران، دستگاه‌های خدمات‌رسان، نیروهای امدادی، امنیتی، نظامی و انتظامی بحران برف اخیر گفت: دولت اعتبارات خوبی برای جبران خسارت کشاورزان شمال کشور به‌ویژه مازندران درنظر گرفته است که به محض ابلاغ در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار کشاورزان خسارت دیده قرار می‌گیرد.