جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

قوام و دوام جمهوری اسلامی با ولایت فقیه است - نمایش محتوای خبر

 

 

قوام و دوام جمهوری اسلامی با ولایت فقیه است

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه، علل قوام و دوام جمهوری اسلامی را در ولایت فقیه ذکر کرد.

قوام و دوام جمهوری اسلامی با ولایت فقیه است

به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه، حجت‌الاسلام احمد قربانی در خطبه‌های نماز جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران با انقلاب کمونیستی، انقلاب فرانسه و سایر انقلاب‌ها متفاوت بود، گفت: انقلاب اسلامی ایران با انقلاب کمونیستی و انقلاب فرانسه که دارای ماهیت مادی بودند تفاوت ماهوی داشت.

وی با بیان اینکه معنویت، مرجعیت، فقاهت و دین به عنوان جان‌مایه انقلاب اسلامی بود، افزود: انقلاب اسلامی ایران با مشروطه که توسط بیگانگان هدایت شد هم متفاوت بود و طرفداری از محرومان و مستضعفان به فرموده مقام معظم رهبری یکی از خطوط روشن این انقلاب است.

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه به میراث امام راحل اشاره و خاطر‌نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران، جمهوری اسلامی و ولایت فقیه یادگار‌ان امام خمینی(ره) است.

خطیب جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اینکه اصل ولایت فقیه به عنوان نظریه نوین بعد از رحلت امام خمینی باعث شد تا خللی در نظام اسلامی به وجود نیاید، اظهار کرد: عدم خلل در نظام اسلامی بعد از رحلت امام خمینی(ره) با دینداری و وحدت کلمه و وجود اصل ولایت فقیه بود.

قربانی با اشاره به اینکه علل قوام و دوام جمهوری اسلامی با ولایت فقیه است، گفت: خبرگان ملت در سال 68 با هوشیاری و دور‌اندیشی، رهبر مقتدر و مدیری را به عنوان رهبر انتخاب کردند که نظام اسلامی را در 3 دهه هدایت کردند.