سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

قهرمانی مربی آملی تیم ملی در رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان آسیا - نمایش محتوای خبر

 

 

قهرمانی مربی آملی تیم ملی در رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان آسیا

محمود نائیج امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در آمل اظهار داشت: کشتی یکی از ورزش‌های پرنشاط، پرتحرک، زیبا و فنی است که در استان‌های شمالی کشور و به ویژه مازندران بسیار طرفدار دارد.

وی ادامه داد: همیشه سالن‌های ورزشی کشتی این شهرستان مملو از ورزشکاران کشتی‌گیر و مربیانی است که با جان و دل به این رشته ورزشی می‌پردازند.

نائیج با اعلام اینکه پیشرفت‌های خوبی را در این رشته ورزشی در بخش‌های فرنگی و آزاد در این شهرستان شاهد هستیم، یادآور شد: مدال‌های رنگارنگ بین‌المللی، جهانی، آسیایی و المپیک توسط کشتی‌گیران این شهرستان در هر دوره به ارمغان می‌آید.

وی اضافه کرد: برای نمونه می‌توان به مدال طلای کشتی فرنگی المپیک 2012 لندن اشاره کرد که در آن قاسم رضایی پهلوان آملی توانست با غلبه بر رقبای خود در وزن 96 کیلوگرم به این مهم دست پیدا کند.

به گفته رئیس اداره ورزش و جوانان آمل، دوره‌ای را سراغ نداریم در رده‌های مختلف تیم‌ ملی نماینده‌ای از آمل در اوزان مختلف با کسب رضایت اعضای کادرفنی خود را در بین ملی‌پوشان جا نکنند.

نائیج به برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشتی آزاد و فرنگی جوانان آسیا که چندی پیش در مغولستان برگزار شد، اشاره کرد و متذکر شد: تیم ملی کشتی فرنگی‌ جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات با به دست آوردن 75 امتیاز قهرمان آسیا شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان آمل گفت: حسن حسین‌زاده مربی سازنده و نام‌آشنای کشتی فرنگی شمال کشور برای ملی‌پوشان در این رقابت‌ها زحمات زیادی کشیده و همراه با تیم ملی کشتی فرنگی جوانان جمهوری اسلامی ایران در مجموع تیمی به عنوان قهرمانی مسابقات جوانان آسیا دست یافت.

این مسئول ادامه داد: حسین‌زاده توانسته در مازندران و شهرستان آمل کشتی‌گیران زیادی را تربیت کرده و تحویل جامعه ورزش دهد تا در عرصه مدال‌آوری و قهرمانی نیز سرآمد دیگر ورزشکاران باشد.

وی در ادامه به حضور جوان با غیرت این شهرستان در این مسابقات اشاره و خاطرنشان کرد: علی ارسلان کشتی‌گیر وزن 60 کیلوگرم این شهرستان نیز در این مسابقات به مدال طلا دست یافت و یکی از پنج مدال طلای ایران اسلامی را در شهر اولان باتور از آن خود کرد.

نائیج عنوان کرد: این کشتی‌گیر نیز در دوره‌های مختلف تیم ملی در مسابقات آسیایی توانست عناوین زیادی را از آن خود کند.