سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

قهرمانان و مدال آوران جانباز و معلول مازندران تجلیل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

قهرمانان و مدال آوران جانباز و معلول مازندران تجلیل شدند

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم 79 ورزشکار قهرمان جانباز و معلول ، 11 سرپرست و مربی برتر و 15 هیات ورزشی جانبازان و معلولان شهرستان های مازندران تجلیل شدند.

استاندار مازندران در این آیین با قدردانی از ورزشکاران جانباز و معلول ، از ورزش به عنوان یک شاخص مهم توسعه هر جامعه یاد کرد و گفت : یکی از شاخص های توسعه و رفاه عمومی ضریب نفوذ ورزش هر کشور است.

ˈ ربیع فلاح ˈ با بیان اینکه هنوز زیر ساخت ها ، امکانات و تجهیزات ورزشی در مازندران برای قشر جانباز و معلول کامل نشده است ، افزود : با توجه به جمعیت حدود 10 درصدی معلولان و جانبازان در مازندران ، باید شرایط را برای حضور بیشتر این قشر از جامعه در میادین ورزشی مناسب سازی کنیم.

نماینده عالی دولت در مازندران با تاکید بر اینکه ورزش تجلی قدرت هر کشور است، اظهار داشت : ورزش پهلوانی و قهرمانی استان باید حفظ شده ، گسترش یابد.

وی به ورزش کشتی و وزنه برداری مازندران اشاره کرد و افزود : تاریخ مازندران سرشار از حماسه آفرینی در حوزه پهلوانی ورزش است.

او با بیان اینکه حضور اجتماعی جانبازان و معلولان در جامعه ضروری است، ادامه داد : در هر جامعه ای که این قشر بخوبی حضور بیابند و بتوانند توانمندی های خود را بروز دهند ، الگویی برای دیگر اقشار جامعه محسوب می شوند.

فلاح رویکرد دولت تدبیر و امید نسبت به ورزش را حمایتی دانست و گفت : دولت برای توسعه زیر ساخت های ورزشی کمک جدی می کند.

ˈ سعید آرام ˈمدیر کل بهزیستی مازندران هم با بیان اینکه امروز معلولان نقش اجتماعی خود را در جامعه بخوبی ایفا می کنند، گفت : اگر زمینه و فرصت را برای این افراد مهیا کنیم ، آنان در میادین ورزشی خوب می درخشند.

مازندران 130 هزار معلول تحت پوشش دارد.