رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

قلع و قمع ساخت‌وساز غیر مجاز در گلوگاه - نمایش محتوای خبر

 

 

قلع و قمع ساخت‌وساز غیر مجاز در گلوگاه

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان گلوگاه، چندی پیش علی کیانی، رئیس دادگستری شهرستان گلوگاه اعلام کرده بود که علاوه بر تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی، تعدادی از منابع ملی گلوگاه که به دست سودجویان افتاده است، به دولت باز خواهد گشت.

در راستای این اقدام، با حضور رئیس دادگستری، فرمانده انتظامی و نماینده فرماندار شهرستان گلوگاه، نماینده منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه بهشهر، حکم قلع و قمع یک واحد ساخت‌وساز غیرمجاز به مساحت تقریبی 200 متر مربع در اراضی ملی این شهرستان، اجرا شد.

این حکم، در روستای نیالا یکی از مناطق بسیار خوش آب و هوا و زیبای ارتفاعات گلوگاه، انجام شد.

صاحبان این ساختمان، کسانی بودند که در سال‌های گذشته، دو قطعه زمین به مساحت‌ 520 و 850 متر مربع را از شخصی خریداری کرده و نسبت به احداث یک واحد ساختمان در یکی از این اراضی اقدام کردند، اما این زمین‌ها متعلق به منابع ملی بود، بنابراین ضابطان قضایی و دستگاه قضا وارد عمل شدند و ضمن خلع ید افراد از اراضی مذکور، حکم قلع و قمع ساخت‌وساز غیرمجاز نیز صادر شد.

به گزارش فارس، این قلع و قمع، نخستین اجرای ضابطان قضایی شهرستان گلوگاه در راستای بازگشت منابع ملی به کشور و کوتاه کردن دست سودجویان از دست‌اندازی به عرصه‌های طبیعی و همگانی است، و جای خوشحالی دارد که صاحبان ساختمان غیرمجاز، نسبت به تخلیه این واحد و همکاری با ضابطان قضایی، قانون را مهم‌تر از منافع خود تشخیص دادند.

اما باید در ادامه راه، با حساسیت بیشتری گام برداشت زیرا احتمال تبعات و بازتاب‌های اجتماعی نامناسب ناشی از بی‌اطلاعی و ناآگاهی از قوانین، وجود خواهد داشت.

ضابطان و مسئولان قضایی به خوبی می‌دانند که اجرای برخی از پرونده‌ها نظیر آنچه عصر امروز انجام شد، بسیار مشکل است.

امید که با همکاری مردم و احترام به منابع ملی و طبیعت زیبای خدادادی، بتوانیم به گونه‌ای عمل کنیم که آیندگان از ما راضی باشند.