جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

قطع گاز جایگاههای سی ان جی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

قطع گاز جایگاههای سی ان جی مازندران

شرکت گاز مازندران از عصر دوشنبه به دنبال افزایش میزان مصرف مشترکان خانگی در این استان ، گاز جایگاههای سی ان جی را قطع کرد.

قطع گاز جایگاههای سی ان جی مازندران

قطعی گاز مراکز عرضه سی ان جی ابتدا از شهرستان بابل که در انتهای خط لوله قرار دارد ، آغاز شد و سپس به دیگر نقاط استان کشیده شد .
مدیرعامل شرکت گاز مازندران روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت که برای پایداری گاز مشترکان خانگی، گاز تمام 118 جایگاه سی ان جی استان قطع شد.
محمد اسماعیل ابراهیم زاده افزود : در پی برودت هوا و افزایش میزان مصرف گاز مشترگان خانگی ، فشار گاز در استان افت کرد و به همین دلیل گاز مراکز سی ان جی را قطع کردیم .
وی میزان مصرف این مراکز را یک میلیون و یکصد هزار بشکه در روز اعلام کرد و گفت که این میزان معادل مصرف 40 هزار خانوار است .
مدیرعامل شرکت گاز مازندران همچنین اعلام کرد که تا اطلاع بعدی گاز این مرکز قطع خواهد بود .
وی در باره زمان وصل گاز این مراکز اظهار بی اطلاعی کرد.
دمای هوای مازندران از سه روز پیش رو به کاهش گذاشت و نسبت به هفته پیش در مناطق جلگه ای تا 15 درجه پائین آمد. هوای شهر ساری در سردترین ساعات در 2 روز گذشته به 2 درجه بالای صفر افت کرد.
بر اساس اعلام هواشناسی ، دمای هوا در مناطق کوهستانی نیز در این مدت زیر صفر بود که در بعضی مناطق منهای 16 درجه سانتی گراد هم ثبت شد.
مصرف روزانه مشترکان گاز خانگی در مازندران 22 میلیون متر مکعب است که با برودت هوا به 30 میلیون متر مکعب هم می رسد.
شرکت گاز مازندران افزون بر 2 میلیون نفر مشترک دارد .
اوایل آذر ماه جاری نیز گاز تمامی مراکز عرضه سی ان جی و صنایع و ادارات به خاطر برف و سرما قطع شده بود.
مازندران در انتهای خط لوله گاز کشور قرار دارد و به همین دلیل همواره با بروز سرما با قطعی گاز مواجه می شود .
هم اکنون خط انتقال گاز دامغان به ساری با هدف رفع کمبود و جلوگیری از افت فشار در دست اجراست و دولت وعده داده است تا شهریور سال 96 به بهره برداری برسد.
این خط لوله در حال حاضر 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.