جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

قطع برق مناطق مختلف شهرستان نور/ مسدود بودن راه‌های روستایی - نمایش محتوای خبر

 

 

قطع برق مناطق مختلف شهرستان نور/ مسدود بودن راه‌های روستایی

برق شهر و روستاهای چمستان شهرستان نور در حال حاضر قطع است و بیشتر راه‌های روستایی در این منطقه نیز مسدود شده است.

قطع برق مناطق مختلف شهرستان نور/ مسدود بودن راه‌های روستایی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، در پی بارش‌های چند روز اخیر و برودت هوای مازندران، شدت سرما به حدی شد که بر خلاف انتظار مناطق جلگه‌های شهرستان نور کاملا سفیدپوش شده است.

آبگرفتگی شدید معابر، احتمال بروز سیلاب، مشکلات ناشی از آبگرفتگی و آب‌های سطحی و افت شدید دما مردم را غافلگیر کرد و برخی هم از ترس برف و کمبود نان اقدام به خرید تعداد زیاد قرص نان می‌کردند.

در این حال و هوا نخستین برف پائیزی در مناطق جلگه‌ای شهرستان نور از دیروز خود را نشان داد ولی جدی نبود اما از ساعات اولیه صبح امروز با شدت زیاد در عرض چند دقیقه کاملا سفیدپوش شد و همین امر سبب تعطیلی مدارس تمام شد و اختلالات زیادی را در دیگر امور به وجود آورد.

برق شهر و روستاهای چمستان قطع شد و بیشتر راه‌های روستایی در این منطقه مسدود است ولی فعلا مشکل آب و گاز وجود ندارد.

فرماندار شهرستان نور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با تائید خبر گفت: بیشترین مشکل قطعی برق بخش چمستان است که برای وصل و برقراری برق همه مناطق چمستان با توجه به کمبود نیرو و امکانات نیازمند حمایت استانی است و لازم است شرکت توزیع برق مرکز و غرب مازندران مساعدت کنند.

هادی  خنجری افزود: نیروهای امدادی اعم از بخشداری، شهرداری، انتظامی، درمانی و ... در آماده باش هستند و راهداری نیز مشغول پاکسازی معابر و بازگشایی راه‌ها است.

این مسؤول خاطر نشان کرد: با توجه به ادامه داشتن بارش برف در صورتی که برق منطقه وصل و برقرار نشود مردم منطقه برای تهیه نان نیز دچار مشکل می‌شوند.

به گزارش فارس، بارش برف همچنان با شدت در شهرستان نور ادامه دارد و تردد را حتی در مرکز شهرستان به دلیل ارتفاع  حدود 10 سانتی‌متر بسیار سخت کرده است.

شهرداری‌های شهرستان نور نیز با تشکیل ستادهای فرعی مدیریت بحران همه نیروهای خود را آماده‌باش کامل داده و امکانات و تجهیزات لازم برای مقابله با بحران آماده به کار کردند.