جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

قرآن کریم برای همیشه تاریخ راه سعادت و نجات است - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

قرآن کریم برای همیشه تاریخ راه سعادت و نجات است

قرآن کریم برای همیشه تاریخ راه سعادت و نجات است


استاندار مازندران به‌مناسبت مسابقات قرآن و عترت دانشگاه پیام‌نور در پیامی آورده است: قرآن کریم برای همیشه تاریخ، راه نجات همه پیروان ادیان آسمانی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نیز راه سعادت و نجات برای همه ما است.

قرآن کریم برای همیشه تاریخ راه سعادت و نجات است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، استاندار مازندران در پی برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه پیام‌نور کشور پیامی را صادر کرده است.

ربیع فلاح در این پیام آورده است: قرآن کریم معدن عظیم جواهراتی برای وصول نیکی در این دنیا و سرای آخرت است، هر چند که در عصر انفجار اطلاعات از این گنج بزرگ فاصله داریم درحالی که طرق دسترسی به مفاهیم ناب این کتاب آسمانی به‌راحتی مهیا شده است؛ حال تبیین این مفاهیم نیاز به هنر محققان این عرصه دارد تا از عمق اقیانوس معرفت، کشفیات خود را در اختیار عموم مردم قرار دهند.

وی ادامه می‌دهد: برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام‌نور کشور، فرصتی بزرگ برای معرفی بیشتر مفاهیم الهی در ابعاد مختلف برای دانشجویان عزیز است که رسالتی بس مهم در راه ترویج عمق و گستره این کلام بکر در مسیر مقابله با ناهنجاری‌ها و شبهات موجود از سوی بدخواهان و دشمنان اسلام دارند.

استاندار مازندران می‎افزاید: جوانان عزیز و به‌ویژه دانشجویان ایران اسلامی به رشدی متعالی در بخش‌های مختلف حوزه قرآنی رسیده‎اند اما هم‎زمان با پیشرفت‌های شتابان در حوزه علوم و فناوری، تحقیقات وسیع‌تر در مفاهیم و موضوعات قرآنی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که دانشگاه‌ها در این زمینه مسئولیت سنگینی را عهده‌دار هستند.

این مسئول ادامه می‌دهد: امروزه ظهور و بروز ناامنی، افراط، خشونت، تضعیف هنجارهای اجتماعی و دینی به‌دلیل فاصله گرفتن از قرآن است و این مصحف الهی عامل اصلی موفقیت و همبستگی آحاد جامعه اسلامی بوده و تردیدی نیست که قرآن کریم در همه اعصار، قرون و برای همیشه تاریخ، راه نجات همه پیروان ادیان آسمانی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نیز راه سعادت و نجات برای همه ما است.

فلاح در این پیام خاطرنشان می‌کند: حال که در دولت تدبیر و امید مطابق بیانات رهبر معظم انقلاب و با بضاعت موجود، به مقوله اشاعه فرهنگ قرآنی نگاهی ویژه شده است، این مسابقات بستری مناسب برای دانشجویان قرآن‌پژوه است که با خوشه‌چینی از کشتزار وسیع معارف الهی، دفتر گذر ایام‌شان را مزین به آثار قرآنی کنند.

وی در ادامه بیان می‌کند: از اهتمام مسئولان دانشگاه پیام‎نور تشکر می‌کنیم که با برپایی این مسابقات در ماه رجب‌المرجب در دیار علویان، سرزمین 10 هزار و 400 شهید والامقام و پهنه عالم‌پرور و قرآن‌فهم تبرستان، گامی شایسته و ارزنده در مسیر متعالی ترویج کلام وحی نهادند و افتخار میزبانی را به استان قرآنی مازندران واگذار کردند.

استاندار مازندران همچنین اظهار می‌کند: افتخار ما این است در سرزمینی زندگی می‌کنیم که مهد مفسران، عالمان و قاریان بزرگ است؛ یکی از آثار و دستاوردهای مسابقات قرآنی انس و الفت جوانان به‌ویژه دانشجویان با قرآن مجید بوده و امروز با هدایت‌ها و تشویق‌های مقام معظم رهبری، این راه برای خادمان، عالمان و حاملان قرآن هموار شده است و این دولت افتخار بزرگ برای خود می‌داند که خادمی برای نشرکنندگان معارف است.

این مسئول ادامه می‎دهد: در کنار همه فعالیت‌های قرآنی اعم از جشنواره‎ها و مسابقات در سطوح و دوره‎های مختلف، آنچه که هدف اصلی ما است، انس و آشنایی قلوب انسان‌ها با حقایق قرآن است و هدف نهایی باید اجرای مفاهیم قرآن در سراسر زندگی باشد و انس عملی به قرآن فخر و مباهات همه به‎شمار می‌رود.

فلاح در پایان خاطرنشان می‎کند: دانشجویان و دانش‌پژوهان دانشگاه به‌ویژه دانشجویان پیام‌نور هر زمان بتوانند، سوالات و مطالبات جامعه را به محضر قرآن تقدیم کنند، پاسخ سوالات مقالات، انتظارات و پرسش‌های جامعه را از عمق قرآن به متن جامعه انتشار و دریافت کنند، چرا که قرآن برای همه انسان‎ها مساوات، عدالت، عزت و همدلی را به ارمغان می‎آورد؛ در پایان از خدای سبحان برای همه شرکت‌کنندگان این دوره از مسابقات، توفیق، عزت، سربلندی و عمل به قرآن را از درگاه عبودیت مسئلت می‌کنم.