جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

قبله اول - نمایش محتوای صدا

 

 

قبله اول

تهیه کننده و نویسنده: سکینه بوداغی

گزارشگران : سلمانپور-امینی –دلدار –روشن بخش و علی نژاد  - میر زاده

ارتباطات : پذیرش – بدرود و اسماعیلی

قبله اول عنوان برنامه ایست به تهیه کنندگی سکینه بوداغی صبح روز جمعه ساعت 9 صبح به صورت زنده از صدای مازندران پخش خواهد شد.

قدس قبله اول و حرم دوم مسلمانان جهان ،وطن میلیونها آواره  فلسطینی ست که استکبار جهانی آن سرزمین را از دست ساکنانش خارج ساخت و تحت سلطه نیروهای اشغالگر قدس قرار داد.
از همان نخستین سالهای اشغال پاره تن اسلام با مقاومت فلسطینیان و اعتراض مسلمانان و دیگرانسانهای آزاده جهان نهضت مقابله با اسرائیل و حمایت از فلسطین شکل گرفت.
باپیروزی انقلاب اسلامی ملت مسلمان ایران به ویژه بعد از صدور پیام تاریخی حضرت امام (ره) درسال 58 مبنی بر نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بعنوان روز جهانی قدس، مسئله آزاد سازی فلسطین از چنگال غاصبان قدس را سرلوحه آرمانهای خویش قرار داد.
از این رو همه ساله در روز قدس رادیو مازندارن با ویژه برنامه قبله اول به همراه راهپیمایی پرشکوه مردم همراهی و همدلی خودش را در به لرزه در آوردن پایه های سست رژیم صیهونیستی اعلام می دارد.  وامسال با توجه به حوادث  پیش آمده در جریان جسارت آمریکا در انتقال سفارتش به بیت المقدس و شهادت جمع زیادی از مردم مظلوم فلسطین و نیز با توجه به خروج آمریکا از یک معاهده  بین المللی یعنی برجام  که بد عهدی این قدرت بزرگ را  دوباره به نمایش گذاشته از حساسیت بالای برخوردار است که لزوم حضور گسترده مردم را برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین و نیز پاسخ به یاوه گویی های آمریکا را به  نشان می دهد . .
ویژه برنامه رادیویی قبله اول در  آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس از ساعت 9 صبح تا پایان راه پیمایی باشکوه همراه و همقدم  مردم روزه دار و بصیر استان مازندارن خواهد بود .

سال تولید: 1399