جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

قبله اول - نمایش محتوای صدا

 

 

قبله اول

تهیه کننده و نویسنده: سکینه بوداغی

گویندگان : معصومه همتی - میلاد شوکائیان
گزارشگران : سلمانپور- امینی –دلدار – روشن بخش و علی نژاد  - میر زاده
ارتباطات : پذیرش – بدرود و اسماعیلی

صدابرداران: شهرام حق شناس ، سامی یوسفی ، علیرضا میرقربان نژاد ، احمد حسن نژاد ، خانم رقیه محسن تبار

قبله اول عنوان ویژه برنامه روز قدس ، به تهیه کنندگی سکینه بوداغی است که در روز قدس (18 خرداد همزمان با 23 ماه رمضان) از ساعت 9صبح به مدت سه ساعت به صورت زنده و مستقیم از صدای استان مازندران پخش می شود.

قدس نخستین قبله مسلمانان و از مراکز مهم ادیان ابراهیمی است.

قدس قبله اول و حرم دوم مسلمانان جهان ،وطن میلیونها آواره  فلسطینی ست که استکبار جهانی آن سرزمین را از دست ساکنانش خارج ساخت و تحت سلطه نیروهای اشغالگر قدس قرار داد.
از همان نخستین سالهای اشغال پاره تن اسلام با مقاومت فلسطینیان و اعتراض مسلمانان و دیگرانسانهای آزاده جهان نهضت مقابله با اسرائیل و حمایت از فلسطین شکل گرفت.
باپیروزی انقلاب اسلامی ملت مسلمان ایران به ویژه بعد از صدور پیام تاریخی حضرت امام (ره) درسال 58 مبنی بر نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بعنوان روز جهانی قدس، مسئله آزاد سازی فلسطین از چنگال غاصبان قدس را سرلوحه آرمانهای خویش قرار داد.
از این رو همه ساله در روز قدس رادیو مازندران با ویژه برنامه قبله اول به همراه راهپیمایی پرشکوه مردم همراهی و همدلی خودش را در به لرزه در آوردن پایه های سست رژیم صیهونیستی اعلام می دارد.  وامسال با توجه به حوادث  پیش آمده در جریان جسارت آمریکا در انتقال سفارتش به بیت المقدس و شهادت جمع زیادی از مردم مظلوم فلسطین و نیز با توجه به خروج آمریکا از یک معاهده  بین المللی یعنی برجام  که بد عهدی این قدرت بزرگ را  دوباره به نمایش گذاشته از حساسیت بالای برخوردار است که لزوم حضور گسترده مردم را برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین و نیز پاسخ به یاوه گویی های آمریکا را به  نشان می دهد . .

امام راحل با تدبیر الهی خویش و نام‌گذاری روز قدس، مبارزه با اسرائیل و دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین را به عنوان تکلیفی اسلامی به همه مسلمانان از فرقه‌ها و ملیت‌ها و زبان‌های گوناگون گوشزد کرد و اعلام داشت که حمایت از اسرائیل، خیانت به اسلام است.


مقام معظم رهبری فرمودند: «روز جهانی قدس روز فریاد و مقاومت امت اسلامی در مقابل سیاست‌های تفرقه‌انگیز است.»
ویژه برنامه رادیویی قبله اول درآخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس از ساعت9 صبح تا پایان راه پیمایی باشکوه همراه و همقدم  مردم روزه دار و بصیر استان مازندارن خواهد بود .

آیتمهای برنامه : ارتباط زنده با گزارشگران سطح استان- بحث کارشناسی-گزارش- متن - موسیقی و ....

 

سال تولید: 1397


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو