جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

قانون معافیت مالیاتی و گمرکی شرکت های دانش بنیان اجرایی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

قانون معافیت مالیاتی و گمرکی شرکت های دانش بنیان اجرایی می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ علیرضا دلیری ˈ امروز در نشست مدیران شرکت های دانش بنیان مازندران در ساری که با حضور معاون علمی و فناری رییس جمهور برگزار شد ، گفت : براساس ماده 22 آیین نامه اجرایی قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان مصوب سال 91 هیات وزیران ، این شرکت ها از پرداخت مالیات و هزینه گمرک معاف هستند.

وی افزود : با گذشت دو سال از تصویب این قانون ، هنوز شرکت های دانش بنیان مجبور به پرداخت مالیات و هزینه گمرک هستند.

دلیری رویکرد اصلی دولت را حمایت از مقوله علم و فناوری معرفی کرد و گفت : شرکت های ثبت نام شده در سامانه دانش بنیان پس از تایید مشمول قوانین حمایتی می شوند.

وی افزود : تاکنون 400 شرکت دانش بنیان در کشور پس از ثبت نام در سامانه ، تایید شدند که بهره مندی آنها از قوانین موجود اجرایی خواهد شد.

دلیری از تامین منابع مالی مورد نیاز برای حمایت از شرکت های دانش بنیان کشور خبر داد و گفت : هیچگونه مشکلی برای حمایت مالی از این مجموعه ها وجود ندارد.

وی به تزریق 14 هزار میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و افزود : تسهیلات با رقم بالا به این شرکت ها پرداخت خواهد شد.

دلیری وضعیت مازندران را در زمینه فعالیت شرکت های دانش بنیان خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت : متاسفانه زیرساخت های حمایتی خوبی برای این شرکت ها وجود ندارد.

وی افزود : امیدواریم با حمایت و همکاری استانداری در تامین زیرساخت های لازم شاهد تغییر و تحولات خوبی در زمینه پارک علم و فن آوری باشیم .

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در نهمین سفر استانی امروز وارد مازندران شد و از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ، بنیاد علمی حریری ، پارک علم و فن آوری و شرکت فن آوران مازندران بازدید کرد.

دیدار با فرهیختگان و استادان دانشگاه های مازندران و دیدار و گفت و گو با استاندار و مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت هم از دیگر برنامه های سفر معاون رییس جمهوری به مازندران است.