قاصدک

قاصدک برنامه ای با ساختار آموزشی و سرگرمی به تهیه کنندگی مینا اسدالهی است که سه روز در هفته (شنبه،دوشنبه،چهارشنبه) از ساعت 11:00 به مدت 15دقیقه برای کودکان (8تا11 ساله)پخش می شود.

دوران کودکی سومین مرحله از مراحل رشد تکوینی انسان است یعنی بعد از نوزادی و خردسالی جزء پایه های اصلی ورود به نوجوانی و سپس جوانی است. لذا این برنامه علاوه بر دارا بودن مفاهیم اخلاقی و رفتاری مربوط به این سنین بخش های مفرح دیگری هم دارد تا علاوه بر پیام های اخلاقی که به صورت غیر مستقیم و در قالب داستان و تمثیل می آید لحظه های شاد و دوست داشتنی را نیز برای کودکان به همراه داشته باشد.

بخش های مختلف قاصدک عبارتند از:

1-آرم : تلفیقی از صدای کودک و بخشی از تصنیف قاصدک است که فضایی شاد و دلنشین دارد.

2-اجرا : این برنامه توسط یک مجری بازیگر اجرا می شود زیرا اجرای این برنامه به صورت تیپ های نمایشی دختر و پسر، مادر و مادر بزرگ است.

3-مهمان برنامه: دربرنامه به سه صورت بخش مهمان اجرا می شود .

4-گزارش: گزارش برنامه از مدارس استان –کانون های فرهنگی و ورزشی و قرآنی گرفته می شود

5-لطیفه: در این بخش لطیفه های کودکانه توسط بچه ها اجرا می شود.

-ضرب المثل ها: در این بخش سعی می شود ضرب المثل های مازندرانی و فارسی و علت پیدایششان برای بچه ها به صورت نمایشی یا روایت اجرا شود.

-دانستنی ها : در این بخش هم دانستنیهای علمی داریم، هم تازه های کتاب و یا بازی ها و ابزارهای آموزشی که متناسب با سن کودکان است و مجوز پرداخت هم دارد مثلا تولیدات علمی فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان.

سرود: در هر برنامه قاصدک نیز سرودهای کودکانه متناسب با حال و هوای برنامه پخش می شود .

 

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده: مینا اسد الهی

نویسنده: مینا اسد الهی

مجری: باقری-بابایی

گزارشگر:اسلامی

صدابرداران: نتاج-نژاداحمد -حق شناس -یوسفی

تاریخ تولید: 1393


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو