جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

قاتل خاموش جان 6 نفر را در مازندران گرفت - نمایش محتوای خبر

 

 

قاتل خاموش جان 6 نفر را در مازندران گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی اظهار داشت: در 6 ماه نخست امسال 6 نفر براثر گاز مونواکسیدکربن در مازندران جان خود را از دست دادند که این امر نشان از افزایش گازگرفتگی در مازندران دارد.

وی افزود: در حوادث گازگرفتگی مازندران پنج مرد و یک زن بر اثر مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش 200 درصدی داشت.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه شهرستان‌های بابلسر با سه فوتی، بهشهر با دو و گلوگاه با یک مورد فوتی ناشی از مسمومیت با گاز منواکسیدکربن بیشترین آمار مرگ در این بخش را به خود اختصاص دادند، تصریح کرد: در سال گذشته نیز 10 نفر شامل 6 مرد و چهار زن بر اثر مسمومیت با گاز جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال 91، 23 درصد کاهش داشت.

وی با اعلام اینکه با توجه به اینکه مرگ ناشی از مسمومیت با گاز مونواکسید کربن عمدتا در نیمه دوم سال به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی افزایش می‌یابد، گفت: به هموطنان توصیه می‌شود با استفاده از وسایل گرمازا، به توصیه‌های ایمنی درباره سالم بودن، استفاده صحیح از وسایل گرمایش و مسیر خروجی گاز مونواکسید کربن اطمینان حاصل کنند.

{jcomments off}