جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

قابلیت صادرات 10 محصول مازندران به روسیه - نمایش محتوای خبر

 

 

قابلیت صادرات 10 محصول مازندران به روسیه

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران، محمد محمدپورعمران با بیان اینکه فرصت برای تولید بیشتر در مازندران را نباید از دست بدهیم، گفت: از فرصت‌های موجود باید به درستی استفاده کرد و ضمن برداشتن مشکلات از پیش‌روی تولیدکنندگان باید به کمک آن‌ها شتافت.

وی وضعیت استان برای صادرات به روسیه را مناسب عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به تحریم روسیه از سوی کشورهای غربی، استان مازندران می‌تواند صادر کننده هشت تا 10 محصول خود از جمله مرغ، محصولات لبنی، کشاورزی و گل و گیاه به این کشور باشد که البته در این بین باید نظارت بر این صادرات از لحاظ کیفیت هم صورت گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: صادرکنندگان باید به صورت منسجم و تحت یک تشکل خاص جهت افزایش صادرات با یکدیگر مشارکت داشته باشند.

وی به حمایت دستگاه قضایی مازندران از واحدهای تولیدی اشاره کرد و ادامه داد: تعطیلی هر واحد تولیدی منوط به اجازه دادگستری استان است که رئیس کل دادگستری استان این مهم را اخیراً به کل دادگستری‌های استان ابلاغ کرده است.

محمد‌پور‌عمران به فرمایشات مقام معظم رهبری در حمایت بانک‌ها از تولید اشاره کرد و گفت: همانطوری که مقام معظم رهبری اشاره داشتند بانک‌ها باید در خدمت صنعت باشند و این موضوع مهمی برای ایجاد یک تولید پایدار است.