جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

قابلیت‌های زراعی مازندران در زمینه کشت علوفه به‌کارگیری شود - نمایش محتوای خبر

 

 

قابلیت‌های زراعی مازندران در زمینه کشت علوفه به‌کارگیری شود

رئیس ایستگاه تحقیقات دومنظور گاودشت گفت: از قابلیت‌های زارعی مازندران برای کشت علوفه مورد نیاز دامداران استفاده مطلوب شود.

قابلیت‌های زراعی مازندران در زمینه کشت علوفه به‌کارگیری شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محسن آهنگری بعد از ظهر امروز در جلسه کمیسیون تخصصی بررسی مشکلات دام استان به فعالیت مرکز تحقیقات دامی در مازندران اشاره کرد و گفت: این مجموع بیش از 30 سال قدمت دارد که در زمینه تولیدات دامی در حال فعالیت است.

وی تصریح کرد: در کنار تولیدات دامی بیش از 300 هکتار مزرعه نیز در کنار این مرکز تحقیقات زمینه تولید علوفه مورد نیاز دامپروری را نیز فراهم می‌کند.

رئیس ایستگاه تحقیقات دومنظور گاودشت با اعلام اینکه این مجموعه طی مصوبه‌ای از وزارت جهاد کشاورزی به موسسه دامی علوم و تحقیقات کشور واگذار شد که به صورت مرکز تحقیقاتی ملی فعالیتش را پیگیری می‎کند، بیان داشت: در مدت هفت ماهی که فعالیت به صورت ملی در حال انجام است دستاوردهای مناسبی در حوزه ارتقاء فعالیت دامی به دست آوردیم که می‌توانیم این دستاوردها را در اختیار دامداران مازندران نیز قرار دهیم.

وی با اشاره به مشکلاتی که در زمینه تولید علوفه در استان مازندران وجود دارد، یادآور شد: در مازندران علاوه بر محدودیتی که در زمینه اراضی ویژه کشت علوفه داریم ولی از ظرفیت مزارعی که در برخی از طول سال بلااستفاده رها شده ‌نیز به خوبی استفاده نمی‌شود.

آهنگری بیان کرد: بسیاری از اراضی شالیزاری مازندران با کمی تغییر می‌تواند برای کشت علوفه اختصاص پیدا کند، و راهکار استفاده از آن تسطیح اراضی شالیزاری است.

رئیس ایستگاه تحقیقات دومنظور گاودشت در پایان گفت: استفاده از راهکاری علمی نوین نیز در تامین علوفه مورد نیاز دامداران استان نیز باید مورد توجه قرار گیرد که در این مرکز تحقیقاتی در دست اجراست.