سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

فیلم و کتاب زندگی نامه مشاهیر فرهنگی مازندران تولید و منتشر می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فیلم و کتاب زندگی نامه مشاهیر فرهنگی مازندران تولید و منتشر می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام 'عباسعلی ابراهیمی' عصر روز سه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی بهشهر که در فرمانداری این شهر برگزار شد اظهار کرد : یکی از دلایل اجرای این طرح ، شناسایی این بزرگان به نسل جوان و لزوم الگوگیری آنان از چهره های ماندگار استان است .

وی بیان کرد : این بزرگان و مشاهیر، سرمایه های تکرار نشدنی مازندران بوده و باید با همه توان و انجام برنامه ریزی مناسب، از این میراث ارزشمند به درستی مراقبت کنیم .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همچنین بر لزوم توجه بیشتر به افزایش کیفیت مراسم های عزاداری در شهرهای استان تاکید کرد و گفت : عزاداری های مازندران به دلیل سابقه طولانی در دین مداری و تشیع،می تواند به الگوی مناسبی برای استان های دیگر تبدیل شود که نقش برنامه ریزان فرهنگی شهرها در رسیدن به این هدف بسیار زیاد است .

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه به تبیین سبک زندگی اسلامی و نقش مهم آن در تربیت اسلامی و دینی نسل جوان پرداخت و گفت : توجه به مبانی و الگوهای مطرح شده در سبک زندگی اسلامی راهگشای مناسبی برای برون رفت از مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه است.

وی گفت : فرهنگ سازی، آگاه سازی و تبیین الگوهای رفتاری و عملی در سبک زندگی اسلامی نیازمند ایجاد زمینه های فرهنگی و اجتماعی در جامعه بویژه خانواده ها است.