سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

فیلم مستند «در جستجوی پلنگ ایرانی» به عنوان بهترین فیلم خارجی زبان جشنواره حفاظت حیات وحش نیویورک برگزیده شد - نمایش محتوای خبر

 

 

فیلم مستند «در جستجوی پلنگ ایرانی» به عنوان بهترین فیلم خارجی زبان جشنواره حفاظت حیات وحش نیویورک برگزیده شد

.

فیلم مستند «در جستجوی پلنگ ایرانی» به عنوان بهترین فیلم خارجی زبان جشنواره حفاظت حیات وحش نیویورک برگزیده شد

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مازندران، در پنجمین دوره جشنواره حفاظت حیات وحش نیویورک که در این شهر برگزار شد، فیلم مستند «در جستجوی پلنگ ایرانی» ساخته فتح اله امیری و تولید سیمای مازندران، موفق شد به عنوان بهترین فیلم خارجی زبان جشنواره دست پیدا کند.
در این جشنواره فیلم هایی از کشورهای کانادا، امریکا، بلژیک، سوئد، آلمان، انگلیس، نپال، هندوستان، اوکراین، چک و … حضور داشتند.
همچنین مستند «حیات در رگ های سرد» از تولیدات مرکز سیمای استان ها و به کارگردانی فتح اله امیری نیز در این جشنواره حضور داشت و برای علاقه مندان به نمایش درآمد.
مستند «در جستجوي پلنگ ايراني» به كارگرداني فتح‌الله اميري محصول صدا و سيماي مركز مازندران است كه به موضوع پلنگ ايراني كه بزرگترين زيرگونه پلنگ دنياست مي پردازد كه متاسفانه در معرض خطر انقراض قرار دارد. سالها پژوهش در البرز مركزي براي گرفتن تصاويري از پلنگ ايراني و رفتارهاي او در اين مستند به نمايش در آمده است.
این فیلم که در سیمای مرکز مازندران و به سفارش مرکز سیمای استان ها تولید شده است، تا کنون موفق به دریافت جوایز مختلفی از جمله سیمرغ بلورین فیلم فجر، سینما حقیقت، جشنواره مونته نگرو، برگ نقره ای جشنواره یاهورینای بوسنی، بهترین فیلم جشنواره فیلم های کوهستانی مونیخ و … شده است.
این جشنواره از 16 الی 25 اکتبر سال جاری در شهر نیویورک ایالات متحده امریکا برگزار شد.