جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

فوتسالیست های ناشنوای کشور از فردا در مازندران رقابت می کنند. - نمایش محتوای خبر

 

 

فوتسالیست های ناشنوای کشور از فردا در مازندران رقابت می کنند.

دبیر هیات ناشنوایان مازندران گفت: مسابقات فوتسال قهرمانی ناشنوایان مرد کشور و انتخابی تیم ملی از فردا ، به میزبانی بابلسر، و با حضور 20 تیم در مجتمع فرهنگی و رفاهی شهید عظیمی بهزیستی این شهرستان برگزار می شود.

فوتسالیست های ناشنوای کشور از فردا در مازندران رقابت می کنند.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، دبیر هیات ناشنوایان مازندران  گفت: مسابقات فوتسال قهرمانی ناشنوایان مرد کشور و انتخابی تیم ملی از فردا ، به میزبانی بابلسر، و با حضور 20 تیم در مجتمع فرهنگی و رفاهی شهید عظیمی بهزیستی  این شهرستان برگزار می شود.
آرش زاهدی افزود : تیم های شرکت کننده دراین مسابقات در پنج گروه باهم رقابت می کنند و تیم های برتر هر گروه در مرحله حذفی به مصاف هم می روند.
به گفته او : حدود 30  بازیکن برتر این رقابت ها به اردوی آماده سازی تیم ملی دعوت می شوند تا برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا آماده شوند. 
دبیرهیات ناشنوایان مازندران با اشاره به برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی ناشنوایان سال 2018 جهان افزود : با توجه به برگزاری نخستین دوره المپیک جوانان و نهمین دوره بازی های آسیا و اقیانوسیه ناشنوایان در این سال ، مسابقات قهرمانی ناشنوایان برای شناخت افراد مستعد و حضور درتیم ملی پیگیری می شود و یکی از شرایط شرکت در این رقابت ها، حضور اجباری هفت بازیکن جوانان و پنج  بازیکن بزرگسال در تیم های شرکت کننده است که موجب استقبال و ایجاد انگیزه در جوانان شده است.
تیم ملی فوتسال ناشنوایان کشورمان از قدرت های برتر جهان است که دو دوره پیاپی بر سکوی نخست جهان و آسیا ایستاد.  درصد از برآورد جمعیتی مازندران تا کنون سرشماری شدند.
قائم مقام ستاد سرشماری مازندران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این 94 درصد شامل یک میلیون و 31 هزار  از مجموع برآورد یک میلیون و 107 هزار خانوار این استان است.
اکبرزاده افزود: این شمار خانوار شامل 3 میلیون و 144 هزار و 550 هزار نفر از مجموع  3 میلیون و 212 هزار نفر برآورد جمعیتی مازندران است.