جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

فلورین استخراجی مازندران کیلوی 500 تومان به فروش می‌رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

فلورین استخراجی مازندران کیلوی 500 تومان به فروش می‌رسد

رئیس نظام مهندسی معدن مازندران گفت: در حال حاضر فلورین استخراجی مازندران تنها کیلوی 500 تومان به فروش می‌رسد در حالی ‌که با تبدیل به اسید فلورید امکان فروش‌ لیتری 10 هزار تومان است.

فلورین استخراجی مازندران کیلوی 500 تومان به فروش می‌رسد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، هادی حمیدیان عصر امروز در جلسه کمیسیون رسیدگی به مشکلات معدن‌داران استان با اشاره به اینکه یکی از دلایل عدم پیشرفت در حوزه معدن استان خام‌فروشی مواد معدنی است، اظهار کرد: برای توسعه معدن در استان نیاز است که به بخش فرآوری مواد معدنی نیز توجه جدی شود.

رئیس نظام مهندسی معدن مازندران با اشاره به تولید فلورین در استان یادآور شد: در حال حاضر فلورین استخراجی مازندران تنها کیلوی 500 تومان به فروش می‌رسد و این در حالی است که با تبدیل فلورین به اسید فلورید امکان فروش‌ لیتری 10 هزار تومان نیز فراهم می‌شود.

وی بیان کرد: در حوزه تولید مواد معدنی سیلیس نیز با همین مشکل تنها خام‌فروشی مواجه هستیم که نیاز است برنامه زمان‌بندی شده برای فراوری مواد معدنی نیز در برنامه کاری قرار گیرد.

حمیدیان درباره روند تولید زغال‌سنگ در استان نیز ادامه داد: در حوزه تولید زغال‌سنگ نیز فقط زغال‌شویی انجام می‌شود، ولی با توجه به عدم افزایش زغال‌سنگ مشکلاتی در این بخش نیز داریم.

وی با اعلام اینکه هزینه‌های تولید زغال‌سنگ نیز افزایش پیدا کرد، گفت: قیمت این ماده معدنی با توجه به افزایش هزینه تولید چندان تغییر نکرد و تولیدکنندگان این بخش با مشکلاتی مواجه هستند.

رئیس نظام مهندسی معدن مازندران با بیان اینکه برخی از فعالان معدنی استان با مشکلات معارضین محلی نیز مواجه می‌شوند، خاطرنشان کرد: در این بخش نیاز به حمایت‌های متولیان این بخش را داریم در برخی مواقع معارضین محلی مشکلاتی را برای تولیدکنندگان ایجاد می‌کنند.

وی عدم وجود ارتباط معدن با دانشگاه را از دیگر مشکلات فعالان این بخش اعلام کرد و بیان داشت: در بررسی رفع موانع تولید معدنی نیاز است این ارتباط برقرار شود.

حمیدیان با اشاره به وجود یک هزار و 300 مهندس معدن در این بخش تاکید کرد: از ظرفیت مهندسان و فعالان باتجربه این بخش به خوبی استفاده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه مازندران به لحاظ عضویت معدن در کشور هشتمین استان کشور است، گفت: برای رفع مشکلات معدن‌داران نیاز است برنامه مدون و جامع در این بخش داشته باشیم.