جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

فعال شدن اکیپ های برف روب در جاده هراز - نمایش محتوای خبر

 

 

فعال شدن اکیپ های برف روب در جاده هراز

رییس اداره راه و شهرسازی بخش لاریجان شهرستان آمل از فعالیت شبانه روزی اکیپ های برف روب و نمک پاش راهداری این اداره در جاده هراز از روز یکشنبه تاکنون خبر داد.

فعال شدن اکیپ های برف روب در جاده هراز

علی نوری پور روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : هم اکنون سه تیم راهداری به طور شبانه روزی در مسیر جاده هراز حضور دارند و به طور منظم نقاط برفگیر را برف روبی و نمک پاشی می کنند.
وی افزود: خوشبختانه با فعالیت مستمر اکیپ های راهداری ، با وجود بارش برف در جاده کوهستانی هراز ، مسافری تاکنون در راه نمانده است.
او، به استقرار اکیپ های راهداری در قالب طرح زمستانی از اوایل آبان ماه در جاده هراز اشاره کرد و ادامه داد : هم اکنون چهار راهدارخانه در مسیر جاده هراز و در مناطق امامزاده هاشم ( ع ) ، منظریه پلور ، گزنک و کهرود فعال است.
رییس اداره راه و شهرسازی بخش لاریجان آمل گفت : طرح راهداری زمستانی در جاده هراز در 64 کیلومتر از جاده اصلی و 56 کیلومتر از جاده فرعی در مسیر روستایی رینه به پلور و لاسم اجرا می شود.
وی افزود : در طرح راهداری زمستانی 46 نیروی راهدار با تجربه در قالب شش اکیپ برفروبی ، نمک پاش و تجهیزات راهداری در جاده هراز مستقر شدند.
او ادامه داد : طرح راهداری زمستانی تا پانزدهم فروردین ماه سال آینده در این جاده پرتردد کشور ادامه خواهد داشت.
نوری پور گفت : تلاش داریم تا با اجرای طرح هایی شامل روکش آسفالت ، نصب علائم و خط کشی ، شرایط مناسبی را در زمستان برای جاده پرتردد هراز ایجاد کنیم تا هیچ راننده و مسافری در طول زمستان در این جاده دچار مشکل نشود.
شهرستان آمل دارای دو اداره راه و ترابری مستقل زیر نظر اداره کل راه و ترابری مازندران است.
حدود 64 کیلومتر از مسیر جاده هراز از آستانه مبارکه امامزاده هاشم تا دو راهی بلده زیر پوشش اداره راه و شهرسازی بخش لاریجان شهرستان آمل قرار دارد.