جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

فعال بودن 1052 کانون فرهنگی در مساجد مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

فعال بودن 1052 کانون فرهنگی در مساجد مازندران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از فعال بودن یک‌هزار و 52 کانون فرهنگی در مساجد استان خبر داد و گفت: بیش از 4 هزار مسجد در مازندران وجود دارد.

فعال بودن 1052 کانون فرهنگی در مساجد مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، احد جاودانی در سخنرانی پیش از خطبه‌های امروز در جمع نمازگزاران نور در مصلای الغدیر این شهرستان، اظهار کرد: اسلام و قرآن همواره مورد تهاجم دشمنان در طول تاریخ قرار گرفت تا از محتوا دور شده و اثربخشی لازم را نداشته باشد.

وی افزود: در پرچم داعش شعار لا اله الا الله نقش بسته و دشمنان اسلام با حمایت از این گروه تکفیری تلاش می‌کنند تا با خشن نشان دادن دین اسلام و معرفی اسلام داعشی، بتوانند علیه اسلام راستین مبارزه کنند.

مدیرکل ارشاد مازندران تصریح کرد: در آفریقا، سوریه، عراق و ... گروه‌های تکفیری با توطئه استکباری از درون اسلام شکل گرفت تا اسلام اصیل را از بین ببرند.

این مسؤول بیان کرد: حملاتی که علیه اسلام راستین زده می‌شود برنامه‌ریزی شده است و می‌طلبد تا نگاه ویژه به این امر داشته باشیم تا تبلیغاتی که علیه جوانان و به انحراف کشیدن آنان انجام می‌دهند را حذف و اسلام راستین را معرفی کنیم.

جاودانی گفت: امروز تلاش دارند تا با نشان دادن چهره زشتی از اسلام و چهره خوب و مهربان از مسیحیت تعداد مسیحیان به ویژه در آفریقا را افزایش دهند و به اهداف خود برسند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، خاطر نشان کرد: به دنبال مسیحی کردن آسیا هستند، کره جنوبی یک کشور صنعتی است که عمده مردم این کشور بودایی هستند ولی به واسطه حضور کشیشان در حال مسیحی شدن هستند.

وی ادامه داد: 15 هزار مسیحی در مالزی فعال هستند تا مسیحیت را در این کشور ترویج کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: با استفاده از فضای مجازی مسیحیت را تبلیغ و معرفی می‌کنند و در پی جذب افراد و یارگیری هستند.

جاودانی خاطر نشان کرد: باید با دعوت جوانان و نوجوانان به مساجد و تشویق کانون‌های فرهنگی مساجد در مقابل تبلیغات دشمن ایستاد و مبارزه کرد.

وی افزود: ما وظیفه داریم در یک پنجم مساجد کشور کانون فرهنگی فعال کنیم که تاکنون در 22  هزار مسجد کشور کانون فرهنگی فعال است و از مجموع بیش از 4 هزار مسجد در مازندران در یک‌هزار و 52 مسجد کانون فرهنگی فعال شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پایان گفت: همه ما به ویژه دولت وظیفه داریم تا زیبایی‌های دین را نمایان و به جوانان و نوجوانان معرفی کنیم.