سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

فعالیت 965 کانون فرهنگی و هنری مساجد در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 965 کانون فرهنگی و هنری مساجد در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، محمد فوقی صبح امروز در نشست هم‌اندیشی مدیر مسئولان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این شهرستان و ابلاغ برنامه سال جاری در مسجد موسی‌بن‌جعفر(ع) اظهار داشت: درک صحیح و درست جایگاه مساجد بهترین فرصت جهت رهایی از گناه و رسیدن به معراج پاکی و وارستگی است.

وی بیان داشت: مساجد تاریخ نشان داده، مساجد از گذشته تاکنون بسیار در مسائل مختلف سیاسی، اجتماعی، عبادی و نظامی تاثیرگذار بوده و ایفای نقش می‌کردند.

فوقی با اعلام اینکه در زمان پیامبر اسلام و امامان معصوم نیز تصمیم‌گیری جنگ‌ علیه باطل در مساجد انجام می‌شد، اذعان داشت: در انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی جمهوری اسلامی ایران که برگرفته از نهضت عاشورا و درس‌آموزی از واقعه کربلا بود هم بسیاری از اعزام به جبهه‌ها و تصمیمات جنگی در مساجد گرفته می‌شد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران با اعلام اینکه روحانیون، هیئت‌های امنا و مسئولان کانون‌های فرهنگی در مساجد فضا را برای جذب نسل جوان و نوجوان جامعه آماده و مهیا کنند، یادآور شد: باید مساجد با برنامه‌های جذاب و متنوع برای جذب نیروهای جوان مهیا شود.

فوقی با اشاره به اینکه بعضی از جریان‌های فکری و استعماری به دنبال تضعیف مساجد بوده و حتی تلاش داشته تا این اماکن مذهبی را غیر فعال کنند، گفت: مساجد پایگاه‌های اصلی مبارزه بر ضد رژیم شاه بوده و هم‌اکنون نیز بسیاری از تصمیمات در مساجد شکل می‌گیرد.

فوقی خواستار شد: افراد متعهد و متخصص در امور مساجد محور فعالیت‌ها را در دست گیرند زیرا مسجد پایگاه انسجام و یکپارچگی مسلمانان بوده است.

وی با اعلام اینکه امروزه دشمنان استکباری با شبکه‌های مختلف اینترنتی، ماهواره‌ای و تلویزیونی برای به دام انداختن اعتقادات و ارزش های مردم جامعه‌مان برنامه‌های مدونی دارند، گفت: مساجد با فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری می‌تواند در مقابل این زهرها به عنوان پادزهر قوی عمل کند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران گفت: 965 کانون فرهنگی و هنری مساجد در سطح 4 هراز و 103 مسجد مازندران فعالیت دارند که این مهم نشان از این دارد که نزدیک به یک چهارم مساجد مازندران دارای کانون فرهنگی هنری هستند.

وی افزود: با توجه به برنامه پنجم توسعه و مصوبه مجلس شورای اسلامی تا پایان برنامه باید یک چهارم مساجد مازندران دارای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باشند.

فوقی از مدیر مسئولان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران خواست تا برای دریافت اعتبارات لازم برنامه‌های خود را به دبیرخانه این کانون‌ها ارسال کرده و گزارش‌هایی از برگزاری مناسبت‌ها و برنامه‌های کانون را به استان ارسال کنند.