رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

فعالیت 851 ناجی غریق در طرح دریای استان مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فعالیت 851 ناجی غریق در طرح دریای استان مازندران

فعالیت 851 ناجی غریق در طرح دریای استان مازندران


رییس هیات نجات غریق استان مازندران از فعالیت 851 ناجی غریق در طرح های دریای استان در سال جاری خبرداد.

فعالیت 851 ناجی غریق در طرح دریای استان مازندران

92 طرح دریا از اول خردادماه در طول ساحل 338 کیلومتری دریای خزر در استان مازندران فعالیت خود را آغاز کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران ابوالفضل خواجه وندی درجلسه طرح دریا در بابلسر با بیان اینکه در یک استخر 50 متری سرپوشیده چهار ناجی حضور دارند، بیان داشت: مدیران طرح باید ارتباط و تعامل با روسا ادارات ورزش و جوانان و هیات نجات غریق داشته باشند.

رئیس هیات نجات غریق مازندران گفت: برای رفاه بهتر ناجیان 300 سایبان و چتر هم رنگ در ساحل دریا برای ناجیان غریق با همکاری استانداری در نظر گرفته می شود.

فرشاد آذری رئیس اداره ورزش و جوانان بابلسر از فعالیت 150 ناجی در ساحل بابلسر خبر داد و گفت: پرداخت حقوق ناجیان، تجهیزات و امکانات و بیمه ناجیان از مهمترین مشکلات در طرح دریا است.

اسماعیل پهلوان رئیس اداره ورزش و جوانان محمودآباد نیز با اشاره به رعایت نکات ایمنی و هشداری گردشگران در طرح دریا گفت: محمودآباد 30 کیلومتر ساحل و 95 نقطه دسترسی به ساحل دریا دارد.

همچنین امین شکوهی رئیس اداره ورزش و جوانان تنکابن از برداشت بی رویه و ساخت ساز غیر مجاز در سواحل خبر داد و بیان داشت: شنا در خارج از ممنوعه طرح دریا برای گردشگران و مسافران باید با افزایش ناجی و همچنین با همکاری سازمان ها جلوگیری شود.

مختار مهدوی رئیس اداره ورزش و جوانان میاندورود با اشاره به کمبود نیرو و مشکلات سخت افزاری در طرح دریا افزود: اگر همه دستگاه ها متولی با هم هماهنگ و تعامل داشته باشند مشکلات طرح دریا در سطح ساحل مازندران اندک می شود.

جعفری نماینده طرح دریا در وزارت کشور در جلسه طرح دریا از بیمه شدن ناجیان غریق خبر دادو گفت: برای بیمه ناجیان قراردادی با فدراسیون نجات غریق در حال بررسی است.

وی با اشاره به اعتبار و بودجه محدود از سوی وزارت و فدراسیون به ناجیان غریق افزود: برای ساماندهی طرح دریا دستورالعمل جدید برای مجریان طرح دریا ابلاغ شد.

جعفری از خریداری جت اسکی و قایق در چند طرح دریا خبر داد و تصریح کرد: استانداری مازندران برای گرفتن حقوق ناجیان و همچنین افزایش بودجه برای طرح دریا زحمات زیادی را متحمل شد.