جهش تولید | شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹

فعالیت 800 خانه قرآن در مازندران/ نیازمند اقدام و عمل در حوزه قرآنی هستیم - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 800 خانه قرآن در مازندران/ نیازمند اقدام و عمل در حوزه قرآنی هستیم

رئیس سازمان دارالقرآن مازندران گفت: 800 مؤسسه، خانه قرآن روستایی و شهری در استان فعالیت می‌کنند که کاستی‌ها در این حوزه نیازمند اقدام و عمل جدی است.

فعالیت 800 خانه قرآن در مازندران/ نیازمند اقدام و عمل در حوزه قرآنی هستیم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سعید قربانی ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی و توجیهی سی‌ونهمین دوره مسابقات سراسری قرآن‌کریم، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های مردمی و دستگاه‌های متعدد فرهنگی در حوزه قرآن امروز برای رفع کاستی‌ها و ضعف‌ها درباره نشر و ترویج فرهنگ قرآنی نیازمند اقدام و عمل متولیان امور قرآنی در کشور هستیم.

وی مازندران را یک استان قرآنی با ظرفیت‌های بسیار فعالان و مربیان قرآنی دانست و افزود: همه مسئولان این امر باید برای ارتقای سطح کیفی آموزش این شبکه دینی و اسلامی تلاش کنیم.

رئیس دارالقرآن استان مازندران هم‌افزایی و هم‌اندیشی را فرصتی مناسب برای ترویج مفاهیم و ارزش‌های قرآنی در جامعه برشمرد و ادامه داد: تعامل سازنده دستگاه‌های فرهنگی و قرآنی نیازمند تقویت بیشتری است و همه این نشست‌ها باید کاربردی شود و در حوزه عمل خود را نشان دهد.

وی با تأکید بر بالابردن تراز و معدل نظام مقدس جمهوری اسلامی در منطقه و جهان اضافه کرد: نگاه برخی از جوامع اسلامی قرآنی نیست و وجود این همه معضلات و مشکلات در منطقه به‌دلیل دوری از قرآن و فاصله از سبک زندگی قرآنی است.

مشاور استاندار مازندران در امور قرآنی از فعالیت 800 مؤسسه، خانه قرآن روستایی و شهری در استان خبر داد و گفت: اصلی‌ترین و مهم‌ترین دغدغه مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر مسائل فرهنگی است و معظم‌له بارها درباره فعالیت‌های خودجوش نیروهای انقلابی در کشور تأکید و به حمایت بیشتر این مؤسسات و فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی توصیه کردند.

قربانی با اشاره به شهدای قرآنی فاجعه منا یادآور شد: شهید حسنی‌کارگر و شهید دانش از شخصیت‌های ممتاز و اثرگذار قرآنی در جهان اسلام بودند و امروز هم شهدای مظلوم مدافع حرم اهل بیت(ع) پرچم قرآن و اهل بیت(ع) را در جهان به اهتزاز در می‌آورند.

وی در پایان گفت: در سال جاری باید در حوزه تربیت کادر متخصص قرآنی و برگزاری کارگاه‌های مهارت زندگی و سبک زندگی قرآنی در شهرهای استان برنامه‌ریزی ویژه‌ای صورت گیرد.

گفتنی است، این مراسم در اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران برگزار شد.