جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت 515 مبلغ در طرح بصیرت عاشورایی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 515 مبلغ در طرح بصیرت عاشورایی مازندران

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام ' مسعود قربانی' روز سه شنبه درگفت وگویی با بیان اینکه قیام امام حسین (ع) قیام در برابر ظلم و ستم و بر مبنای ایستادگی و استقامت بود، اظهار کرد: بنا داریم از طریق این برنامه ها در امامزادگان، پیام نهضت عاشورا و امام حسین (ع) را به گوش مردم برسانیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به تجمع بزرگ عزاداران حسینی افزود: ندای لبیک یا حسین(ع) که مردم سر دادند، پاسخ به ندای ' هل من ناصر الینصرنی ' حضرت ابا عبدالله (ع) و اعلام وفاداری به امام حسین (ع)، اهل بیت (ع)، با ولی فقیه و امام خامنه ای (مدظله العالی) است.

قربانی با اشاره به اینکه این انقلاب و نهضت امام خمینی در راستای قیام سید الشهدا (ع) بوده است،افزود: جلسات متعددی برای اجرای ویژه برنامه های سوگوار بصیرت عاشورایی با دستگاه ها و نهادهای استان مازندران انجام شده است.

وی به اجرای طرح بصیرت عاشورایی در سطح 222 بقعه و امامزاده مازندران اشاره کرد و بیان داشت: اجرای نیت واقف و برگزاری مراسم های عزاداری و اطعام دهی از ویژه برنامه های طرح بصیرت عاشورایی است.

این مسئول به اجرای برنامه های قرارگاه حضرت سید الشهدا (ع) در طرح بصیرت عاشورایی مازندران اشاره کرد و گفت: اطعام دهی، روضه خوانی، برگزاری همایش رهروان یاس نبوی، برپایی خیمه های معرفت و ایستگاه صلواتی از برنامه های قرارگاه سیدالشهدا است.

قربانی از فعالیت 515 مبلغ در طرح بصیرت عاشورایی مازندران خبر داد و گفت: از این تعداد مبلغ دینی 90 نفر اعزامی از قم و 425 نفر نیز از روحانیان بومی هستند.

وی با اشاره به اینکه روحانیون نقش موثری در اجرای طرح بصیرت عاشورایی و برپایی مجموعه مراسم های عزاداری ماه محرم را دارند، اظهار داشت: انگیزه اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه برای اعزام مبلغان به طرح بصیرت عاشورایی تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران اظهار داشت: با حضور طلاب و روحانیون در طرح ها و برنامه های سازمان اوقاف در ایجاد وقف های جدید تحول بزرگی صورت گرفته است.

قربانی با بیان اینکه پاسخگویی به سئوالات شرعی یکی از وظایف مبلغان طرح بصیرت عاشورایی است، گفت: طلاب و مبلغان از انقلاب، امام، رهبری و ولایت فقیه دفاع کنند.

وی یکی دیگر از وظایف مبلغان و روحانیون طرح بصیرت عاشورایی را جلوگیری از هرگونه تحریف در واقعه عاشورا و انحرافات در عزاداری های امام حسین (ع) دانست.

{jcomments off}