جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

فعالیت 5 هزار ورزش‌کار سازمان‌یافته در ورزش‌های رزمی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 5 هزار ورزش‌کار سازمان‌یافته در ورزش‌های رزمی مازندران

رئیس هیئت ورزش‌های رزمی مازندران گفت: هم‌اکنون حدود 5 هزار ورزش‌کار سازمان‌یافته در سبک‌های مختلف ورزش‌های رزمی استان مشغول به فعالیت هستند.

فعالیت 5 هزار ورزش‌کار سازمان‌یافته در ورزش‌های رزمی مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، علیرضا قلی‌زاده عصر امروز در نشست کمیته فنی هیئت ورزش‌های رزمی مازندران، اظهار کرد: هیئت ورزش‌های رزمی یکی از هیئت‌های فعال و پیش‌رو در این استان است که هم‌اکنون ورزش‌کاران زیادی در آن مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: در تمام شهرستان‌های مازندران هیئت ورزش‌های رزمی با حضور اساتید مجرب و باتجربه فعالیت دارد و حتی دامنه فعالیت‌ها را به شهرها و بخش‌های مختلف در مرکز، غرب و شرق مازندران همانند دابودشت آمل، کلاردشت چالوس و لاله‌آباد بابل پیشرفت دادیم.

رئیس هیئت ورزش‌های رزمی مازندران با تاکید بر اینکه در مازندران بیش از 40 سبک ورزش‌های رزمی زیر نظر هیئت ورزش‌های رزمی استان تلاش دارند، بیان کرد: هم‌اکنون بیش از 110 سبک رزمی در فدراسیون ورزش‌های رزمی فعالیت دارند و شش انجمن اسپورت آکورد دارای جایگاه جهانی، مدال‌های معتبر و رنکینگ جهانی همانند موی‌تای، کیک‌بوکسینگ و جوجیتسو در حال کار و آموزش هستند.

این مسئول با اعلام اینکه پس از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان کیک‌بوکسینگ 50 درصد فایترها از مازندران بودند، گفت: به دلیل محدودیت در اعزام ورزش‌کاران به مسابقات قهرمانی کیک‌بوکسینگ جوانان به میزبانی کشور اسپانیا تنها یک فایتر مازندرانی به این مسابقات اعزام شده و کسب مقام کرد.

عضو شورای راهبردی فدراسیون ورزش‌های رزمی با اشاره به برگزاری رقابت‌های کیک‌بوکسینگ رده بزرگ‌سالان مازندران به میزبانی شهرستان رامسر، ادامه داد: در این رویداد مهم ورزشی 70 ورزش‌کار مدعی قهرمانی، دارای عناوین جهانی و آسیایی حضور داشتند که سال‌های گذشته در رده‌های نوجوانان و جوانان در رقابت‌های آسیایی و جهانی خوش درخشیدند.

این مسئول ادامه داد: سطح کمی و کیفی این دوره از مسابقات خیلی بالا بوده و همه مسئولان و مربیان از رقابت تنگاتنگ و نزدیک فایترها صحبت دارند.

قلی‌زاده با تاکید بر اینکه مازندران در بخش پیشکسوتان، مربیان و اساتید سبک‌های مختلف ورزش‌های رزمی از جایگاه مهمی در کشور برخوردار است، تصریح کرد: مربیان و پیشکسوتان این استان دارای جایگاه کشوری و ملی هستند و در هیئت ورزش‌های رزمی مازندران ترکیبی از سبک‌های مختلف که دارای تخصص و توانمندی بالایی هستند گردهم آمدند.

وی با اعلام اینکه سعی داریم از تک‌بعدی بودن در هیئت ورزش‌های رزمی مازندران جلوگیری شود، بیان کرد: دو ماه گذشته مسابقات جهانی کیک‌بوکسینگ در دور رده سنی جوانان و بزرگ‌سالان برگزار شد که از بین چهار مربی این دو رده سنی، سه مربی از مازندران بودند و این مهم طی سال 30 گذشته تاکنون در مازندران بی‌نظیر بود.

قلی‌زاده افزود: در این بین مجید کریمایی در رده سنی بزرگ‌سالان و مهرداد رجبی و علی اکبری در رده سنی جوانان به هدایت فایترها پرداختند.

عضو شورای راهبردی فدراسیون ورزش‌های رزمی گفت: هم‌اکنون حدود 5 هزار ورزش‌کار سازمان‌یافته در سبک‌های مختلف ورزش‌های رزمی استان مشغول به فعالیت هستند هر چند برخی ورزش‌کاران به صورت مشترک در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت داشته و در آن رشته بیمه ورزشی دارند.