جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت 470 نهالستان مجهز در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 470 نهالستان مجهز در کشور

 به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، محمدعلی طهماسبی در سی‌و‌پنجمین همایش سالانه سازمان حفظ نباتات کشور، اظهار داشت: حفظ نباتات یکی از ارگان‌های اثرگذار در حوزه کشاورزی است.

وی با اشاره به پیشرفت‌هایی که در حوزه کشاورزی وجود دارد، تصریح کرد: برای دستیابی به این پیشرفت‌ها نیاز به ارائه راهکار مناسب داریم.

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: برای صادرات محصول نیاز به مبادلات تجاری و برقراری ارتباط و برای گسترش صادرات نیاز به برقراری ارتباط داریم.

این مسئول بیان داشت: برای صادرات محصول نیاز به رعایت استاندارد‌های هر کشور داریم و این مسائل روز به روز در حال توسعه است و باید در این زمینه برنامه مدونی داشته باشیم.

طهماسبی با اشاره به مشکلاتی که در داخل کشور مانند تغییر اقلیم، کاهش باران، به وجود آمدن آسیب به منابع طبیعی و افزایش گرما زمین، گفت: برای رفع مشکلات باید برنامه مدون داشته و در ارتباط با تغییر اقلیم نقشه جامع از قبل تهیه کنیم و قدرت علمی کشور در این زمینه افزایش دهیم.

وی با اعلام اینکه برای تغییر الگوی کشت در کشور باید برنامه جدی داشته باشیم، افزود: تاثیر تغییر الگوی کشت باید به صورت جدی مورد بررسی قرار گیرد.

این مسئول با اعلام اینکه لیست عمده آفات و بیماری در کشور تهیه شد، ادامه داد: اگر در این زمینه حساسیت ویژه ایجاد شود، امکان جلوگیری از خسارت جدی به کشاورزان فراهم می‌شود.

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به مشکلاتی که در حوزه کشاورزی وجود دارد، خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل منابع انسانی سازمان حفظ نباتات نیاز به بازنگری دارد.

این مسئول به فعالیت بیش از 470 نهالستان مجهز در کشور اشاره کرد و گفت: در ارتباط با  کنترل نهالستان‌ها مسئولان حفظ نباتات دقت بیشتری در برنامه کاری قرار دهند.

وی با اعلام اینکه 8 هزار و 800 گلخانه در کشور وجود دارد و وزارتخانه نیز بیشترین تمرکز را برای حمایت از گلخانه قرار دارد، بیان داشت: این گلخانه باید تحت نظارت حفظ نباتات فعالیت کنند.

طهماسبی در ارتباط با تولید محصول پاک در کشور‌ یادآور شد: تا سال 2015 نحوه ضدعفونی کردن محصولات متفاوت است و در ارتباط با محصول صادراتی و پاک بودن این محصولات برای ‌کاهش باقیمانده سموم اقداماتی بیشتری انجام شود.

{jcomments off}