جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

فعالیت 334 واحد چاپ در مازندران-برتری نشر مازندران در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 334 واحد چاپ در مازندران-برتری نشر مازندران در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی شامگاه چهارشنبه در جمع فعالان چاپ و نشر مازندران بیان داشت: نخستین دوره مسابقات تخصصی صنعت چاپ مازندران توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با همکاری اتحادیه چاپخانه‌داران استان برگزار می‌شود.

وی افزود: این مسابقات در هشت رسته تخصصی پیش از چاپ افست، افست ورقی و رول و دیگر بخش‌ها برگزار می‌شود.

ابراهیمی افزود: چاپخانه‌داران می‌توانند دو نسخه از نمونه‌کارهای چاپی باکیفیت مطلوب خود را به همراه تکمیل فرم درخواست شرکت در مسابقه به دبیرخانه جشنواره در معاونت فرهنگی هنری اداره‌کل ارسال کنند.

این مسئول گفت: پس از داوری آثار در تهران به‌صورت متمرکز از منتخبان در همایش تجلیل از خادمان صنعت چاپ استان در مهرماه تجلیل می‌شود.

ابراهیمی در ادامه گفت: استان مازندران دارای 334 واحد چاپ فعال بوده و از لحاظ کمیت و کیفیت در سطح کشور دارای جایگاهی قابل قبول است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهار داشت: حمایت از چاپ صنعتی مرتبط با صنایع بسته‌بندی از اولویت‌های اصلی این اداره‌کل بوده و با توجه به موقعیت خاص مازندران و لزوم توجه بیشتر به حوزه بسته‌بندی، از سرمایه‌گذاران در حوزه‌های صنعتی تقاضا می‌شود تا با فعالیت در این حوزه بتوانند بسته‌بندی، که یکی از قطب‌های اصلی صادرات محسوب می‌شود را در استان احیا کنند.