جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

فعالیت 30 مرکز خرید تضمینی گندم در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فعالیت 30 مرکز خرید تضمینی گندم در مازندران

فعالیت 30 مرکز خرید تضمینی گندم در مازندران


معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور، از پیش‌بینی 30 مرکز خرید تضمینی گندم در مازندران خبر داد.

فعالیت 30 مرکز خرید تضمینی گندم در مازندران

محمود سلطانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، گفت: با توجه به برآورد برداشت گندم و به‌منظور تسهیل در امر خرید تضمینی حدود 30 مرکز برای فرآیند و عملیات خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان مازندران، پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه پرداخت وجوه گندم کشاورزان از طریق بانک کشاورزی انجام می‌شود، افزود: خرید گندم داخلی در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور توسط سازمان تعاون روستایی صورت می‌گیرد.

معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور با اشاره به اینکه عملیات خرید تضمینی گندم از نیمه دوم خردادماه امسال آغاز می‌شود، بیان کرد: میزان خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در سال زراعی جاری، 90 هزار تن در مازندران پیش‌بینی شده که بیشترین میزان خرید در شرق و مرکز مازندران است.

سلطانی با اعلام اینکه همانند سنوات گذشته خرید گندم داخلی توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام می‌شود، اضافه کرد: کارخانجات آرد و سیلوی نکا به‌عنوان مراکز مستقیم خرید و سازمان تعاون روستایی به‌عنوان مباشر خرید در استان نسبت به خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان اقدام می‌کنند.

وی کیفیت گندم در سال زراعی جاری را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: به‌منظور خرید تضمینی مطلوب و رضایت خاطر کشاورزان گندم‌کار، هماهنگی لازم بین نهادهای مرتبط از جمله بانک کشاورزی، سازمان تعاون روستایی و کارخانجات آرد در حال انجام است.