جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

فعالیت 3 کمپ مجاز ترک اعتیاد در شهرستان نور - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 3 کمپ مجاز ترک اعتیاد در شهرستان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، غلامرضا تقی‌پور صبح امروز در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان که در فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: در کنار فعالیت‌های آگاه سازی، طرح کارزار رسانه‌ای مبارزه با مصرف شیشه در این شهرستان اجرا شد.

وی افزود: در سال گذشته 8 میلیون و 400 هزار تومان اعتبار برای پیشگیری تخصیص داده شد که در امر مشاوره، طرح آگاه‌سازی در قالب سی.بی در محیط‌های دانشگاهی، مدارس، مهد کودک‌ها و سطح روستاها هزینه شد.

رئیس بهزیستی نور با اشاره به فعالیت دو مرکز درمانی سرپایی در شهرستان و اقدامات این مراکز با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: سه کمپ ترک اعتیاد مجاز فعال در شهرستان نیز معتادان خود معرف( مشمول ماده 15) را پذیرش می‌کند و نباید معتادان دستگیر شده (مشمولان ماده 16) را پذیرش کنند، زیرا این افراد باید به کمپ اختصاصی در مرکز استان منتقل و از امکانات آن مرکز بهره‌مند شوند.

این مسئول از استقرار مرکز دی.آی.سی در منطقه آلوده آهنگر محله خبر داد و گفت: این مرکز در بحث کاهش آسیب‌ها و پیشگیری از اعتیاد و نیز کنترل ایدز فعال است و موفقیت‌هایی را در کنترل ایدز به دست آورده است.

تقی‌پور از تداوم برنامه‌های سال قبل در سال 93 خبر داد و گفت: اعتبارات برای امر پیشگیری و آگاه‌سازی بسیار محدود است و از طرفی بهزیستی کارشناسان کافی برای آموزش ندارد و به همین علت عمده فعالیت‌های آموزشی به بخش خصوصی واگذار می‌شود که در قبال حق‌الزحمه فعالیت می‌کنند.

وی گفت: اداره تبلیغات اسلامی می‌تواند کمک خوبی در امر آموزش به ویژه در ایام ماه محرم و رمضان باشد و از مبلغان درخواست کند در منابر مساجد اطلاع‌رسانی و آموزش داشته باشند، زیرا اعتیاد امری فراگیر است و گاهی دولت‌ها را سرنگون می‌کند.

دبیر شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان نور تصریح کرد: هر روز شاهد انواع جدید مواد مخدر و شیوه‌های جدید مصرف هستیم بنابراین باید روش مقابله‌ای نیز به روز و متنوع باشد و از اقدامات جزیره‌ای پرهیز شود چون نتیجه بخش نیست.

تقی‌پور در پایان درمان بیماران خود معرف، آموزش مهارت‌های زندگی و مهارت نه گفتن، به ویژه در سطح مهد کودک‌ها، روستاهای پرخطر، دانشجویان و دانش‌آموزان و نیز آموزش پیش از ازدواج و پس از ازدواج تا دو سال و توزیع بروشور و فعالیت‌های سی.بی را از اقدامات بهزیستی در سال جاری اعلام کرد.