جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

فعالیت 15 هزار کاراته‌کای سازمان‌یافته در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 15 هزار کاراته‌کای سازمان‌یافته در مازندران

حسن ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل با اشاره به وضعیت کاراته در سطح شهرهای استان، بیان داشت: در مدت‌زمان یک سال که به عنوان رئیس هیئت کاراته این استان شمالی انتخاب شدم و قبل آن هم به مدت پنج ماه سرپرست این هیئت بودم با همکاری همه مسئولان، توانستیم کارنامه درخشانی را از جامعه کاراته مازندران شاهد باشیم.

وی افزود: سال گذشته حدود 10 هزار نفر به صورت سازمان‌یافته در این رشته ورزشی فعالیت داشتند ولی با توجه به اینکه افراد فعال بر اساس بیمه ورزشی محاسبه می‌شوند، هم‌اکنون حدود 15 هزار کارته‌کا در سطح شهرهای مازندران مشغول به کار هستند.

رئیس هیئت کاراته مازندران خاطرنشان کرد: در برنامه جدید آماری از همه سبک‌های کاراته از سوی مسئولان تمام شهرستان‌ها خواستار شدیم، زیرا آمار مدونی در گذشته نبوده و در نظر داریم با چیدمان برنامه مدون برای کاراته‌کاها و مربیان، از این پس شناسنامه و کد شناسایی سازمان‌یافته لحاظ شود.

این مسئول با اعلام اینکه مدال‌آوران زیادی در بخش کاراته بانوان و آقایان در این استان مشغول به فعالیت هستند، عنوان کرد: رضا عنایتی تنها قهرمان جهان و فدراسیون کاراته مازندرانی بوده همچنین علی بهبود، زهره برزگر و فاطمه چالاکی از مدال‌آورانی هستند که چالاکی هفت دوره قهرمانی ملی را در کارنامه داشته و تنها بانویی است که دو بار در مسابقات برون‌مرزی و آسیایی گوانگجو و اینچئون با لباس ملی شرکت کرد.

ابراهیمی یادآور شد: روزیتا علی‌پور هم که به عنوان پدیده کاراته شناخته شده است از جمله مدال‌آوران مازندرانی بوده است.

رئیس هیئت کاراته مازندران متذکر شد: امیدواریم با تلاش روزافزون مربیان، داوران و کارته‌کاهای این شهرستان بتوانیم در آینده‌ای نزدیک شاهد درخشش بیشتر از سوی مازندرانی‌ها در رویدادهای بین‌المللی، جهانی، آسیایی و المپیک باشیم.

{jcomments off}