جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت 15 خانه قرآنی روستایی در نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 15 خانه قرآنی روستایی در نوشهر

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نوشهر از فعالیت 15 خانه قرآنی روستایی در نوشهر خبر داد و گفت: 70 نوع فعالیت قرآنی در خانه‌های قرآنی روستایی انجام می‌شود.

فعالیت 15 خانه قرآنی روستایی در نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، حجت‌الاسلام رضا خطیبی امشب در جلسه مشترک مسئولان شهری و روستایی با مدیران مراکز قرآنی شهرستان نوشهر که در محل در فرمانداری این شهرستان و با حضور فعالان فرهنگی قرآنی برگزار شد، با تاکید بر اینکه باید از این فرصت‌ها نهایت بهره را برای بصیرت‌افزایی قرآنی برد، اظهار کرد: مطابق قانون اگر قرار است در روستاها، خانه قرآنی تاسیس شود مدیر آن توسط دهیاران تعیین و معرفی شده و سپس برای مراحل بعدی در مرکز استان انجام می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نوشهر بر ضرورت توجه و اهمیت تعامل دهیاران با خانه‌های قرآن تاکید کرد و گفت: در شهرستان نوشهر چهار موسسه قرآنی شهری، یک خانه قرآن شهری و پانزده خانه قرآنی روستایی فعالیت دارد که همه به امر آموزش مفاهیم قرآنی مشغول هستند.

وی هدف از این جلسه هماهنگی و هم‌فکری را پیشبرد فعالیت‌های قرآنی و توسعه و ترویج فرهنگ قرآن و اهل‌بیت دانست و بیان کرد: مراکز قرآنی در شهر به نام موسسه قرآنی و در روستاها به نام خانه قرآن فعالیت می‌کنند که مجوز فعالیت آنها از سوی سازمان تبلیغات اسلامی صادر می‌شود.

خطیبی با بیان اینکه بیش از 70 نوع فعالیت توسط خانه‌های قرآنی انجام می‌شود، بیان کرد: باید حفظ قرآن حتی به اندازه چند سوره و جزء قرآن در بین دانش‌آموزان به فرهنگ تبدیل شود و در کنار آن تشویق مناسب هم صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه از مجموع 15 خانه قرآن در روستاهای نوشهر، یک خانه قرآن در روستای «تازه‌آباد» به خاطر فعالیت مستمر و خوبی که داشت به موسسه ارتقا یافت، تصریح کرد: در 12 روستای شهرستان نوشهر نیاز به تاسیس خانه قرآن است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نوشهر بر ضرورت شناسایی استعدادهای درخشان قرآنی تاکید کرد و افزود: در غرب استان مازندران نیروهای قرآنی زیادی وجود دارد ولی تاکنون شناسایی نشده‌ا‌ند و باید در زمینه شناسایی این استعدادهای ارزشمند تلاش شود.

وی با بیان اینکه دهیاران می‌توانند بانک اطلاعات قرآنی را با کمک مربیان خانه‌های قرآن ایجاد کنند، اظهار کرد: یکی از وظایف دهیاران حمایت از فعالیت‌های قرآنی است و کسی که در روستا به عنوان مربی معرفی می‌شود باید مکان مناسبی برای آموزش‌های قرآنی در اختیار وی قرار گیرد.

خطیبی در پایان به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین اداره‌کل امور روستایی و سازمان تبلیغات اسلامی مازندران درباره حمایت از خانه‌های قرآنی در روستاها، اشاره کرد و گفت: با توجه به سهمیه‌ای که برای احداث خانه‌های قرآن و اهداء زمین در این‌باره در نظر گرفته می‌شود، بنابراین دهیاران می‌توانند نقش مؤثری ایفا کنند.