جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت 13 هزار ورزشکار سامان‌یافته در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 13 هزار ورزشکار سامان‌یافته در آمل

رئیس هیأت پزشکی ورزشی آمل از فعالیت 13 هزار ورزشکار سامان‌یافته در این شهرستان خبر داد.

فعالیت 13 هزار ورزشکار سامان‌یافته در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، فرامرز اکبری دوشنبه‌شب در نشست هم‌اندیشی با رؤسای هیأت‌های ورزشی این شهرستان به مناسبت هفته تربیت بدنی، اظهار کرد: روی آوردن به ورزش باعث کاهش آمار آسیب‌ها و معضلات اجتماعی می‌شود.

وی افزود: باید مشکلات موجود هیأت‌های ورزشی بررسی شده و در راه برطرف کردن آنها گام‌های اساسی برداشته شود.

رئیس هیأت پزشکی ورزشی آمل با اعلام اینکه ورزش در اولویت کشور قرار ندارد، ادامه داد: بودجه کم و ناچیز به امر ورزش نمی‌تواند گره‌گشای مشکلات مختلف باشد.

این مسؤول با اشاره به اینکه باید در نشست‌های مختلف راهکارهای گوناگون ارائه شود، بیان کرد: بیمه ورزشی یکی از معیارهای سنجش ورزشکاران سازمان‌یافته است و هزینه‌ای که از ورزشکاران دریافت می‌شود برای پرداخت غرامت در زمان بروز مصدومیت اختصاص می‌یابد.

اکبری با اعلام اینکه هیأت‌های ورزشی رابط درمان خود را به هیأت پزشکی ورزشی اعلام کنند تا روند فعالیت‌ها سرعت یابد، متذکر شد: مازندران یکی از استان‌هایی است که در سطح کشور بالاترین بیمه شده را دارد.

وی با اشاره به اینکه مسؤولان هیأت‌های ورزشی، مربیان و مسؤولان باشگاه‌ها در زمینه بیمه ورزشی ورزشکاران پیگیر باشند، یادآور شد: افراد زیادی از ورزشکاران از اقشار ضعیف هستند که در زمان بروز مصدومیت می‌توانند از پرداخت غرامت استفاده کنند.

اکبری با اشاره به حضور پزشک‌یار در مسابقات ورزشی، تصریح کرد: تنها تفاوت بیمه ورزشی سال‌های گذشته نسبت به امسال آن است که در سال‌های گذشته کارت بیمه ورزشی تا پایان همان سال اعتبار داشته ولی در اقدام جدید این کارت‌ها به مدت یک سال اعتبار دارد.

رئیس هیأت پزشکی ورزشی آمل با اعلام اینکه طی سال گذشته بیش از 12 هزار نفر کارت بیمه ورزشی دریافت کردند، گفت: ولی میزان صدور کارت از ابتدای سال جاری تاکنون به 13 هزار نفر رسیده است.

این مسؤول اظهار کرد: استفاده از مکمل و داروهای نیروزا خلاف است ولی باید در این راه راهنمایی‌های لازم ارائه شود.