جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت 11 کارشناس کشاورزی در سرشماری کشاورزی نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 11 کارشناس کشاورزی در سرشماری کشاورزی نکا

حسن سلیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نکا اظهار داشت: کشاورزی به عنوان یکی از مهم‌ترین عامل‌های تأمین مواد غذایی برای بشر است که با داشتن اطلاعات دقیق از حوزه کشاورزی می‌توان برنامه‌ریزی مناسبی نیز انجام داد.

وی با اشاره به سرشماری کشاورزی در سال جاری ادامه داد: ضرورت اخذ و ارائه اطلاعات دقیق کشاورزان در این طرح از مسائل اساسی است که کارشناسان کشاورزی و مسئولان کشوری را در راستای برنامه‌ریزی صحیح برای این حوزه کمک کار است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نکا گفت: سرشماری عمومی کشاورزی گامی برای توسعه کشاورزی و در راستای مشارکت مردمی است که با موفقیت در بین روستاییان و کشاورزان صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در این دوره آموزشی 46 مامور آمارگیر در مدت یک هفته برگزاری این دوره آموزشی آخرین آموزش‌های لازم را برای اجرای طرح فرا می‌گیرند، یادآور شد: در پایان این دوره آموزشی با برگزاری آزمون 11 مامور برای اجرای طرح در 125 روستای نکا انتخاب می‌شوند.

سلیمی یادآور شد: چهارمین دوره سرشماری عمومی کشاورزی برای نخستین بار به  صورت الکترونیکی در سطح کشور انجام می‌شود چرا که سرشماری الکترونیکی و بدون استفاده از کاغذ موجب افزایش دقت در جمع‌آوری اطلاعات، کاهش هزینه‌ها و همچنین افزایش در سرعت و دقت جمع‌آوری و پردازش داده‌ها و در نهایت کاهش زمان انتشار نتایج به دست آمده می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نکا با اشاره به ضرورت و اهمیت اجرای سرشماری عمومی کشاورزی و رونق کشاورزی و اشتغال و کار در منطقه و کشور، خواستار همکاری بهره‌برداران و کشاورزان از حوزه‌های مختلف کشاورزی با کارشناسان و مأموران سرشماری شد.