جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

فعالیت 11 پیمانکار برای اتمام چهارخطه کردن محور ترانزیتی هراز - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 11 پیمانکار برای اتمام چهارخطه کردن محور ترانزیتی هراز

یدالله اکبرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه دولت در سالهای گذشته، حدود دو هزار و 800 میلیارد تومان برای تعریض و چهاربانده شدن جاده هراز هزینه کرده است، افزود: هم اکنون 11 پیمانکار برای اتمام طرح چهار بانده کردن جاده هراز فعال بوده و برابر برنامه زمان بندی شده پیش می روند.

وی، ساخت بیمارستان 160 تختخوابی، دانشکده فنی دخترانه، تونل امامزاده هاشم به عنوان بزرگترین تونل جاده ای کشور، ساخت دهها دهنه پل بزرگ شهری و جاده ای، اجرایی شدن ساخت نخستین دانشگاه فناوریهای نوین کشور و اجرایی شدن هفت هزار و721  واحد مسکن مهر را به عنوان مهم ترین طرح های بهره برداری و اجرا شده دولت نهم و دهم  در شهرستان آمل اعلام کرد.

اکبرزاده با بیان اینکه با بهره برداری از بزرگترین بیمارستان 220 تختخوابی بخش خصوصی در آمل، تعداد بیمارستانهای دولتی و خصوصی در این شهرستان به حدود 10 بیمارستان افزایش خواهد یافت، یادآورشد: وزارت بهداشت و درمان باید تلاش جدی برای ارتقا دانشکده پرستاری و پیراپزشکی آمل به دانشگاه مستقل را داشته باشد و این مهم از خواسته های جدی مردم شهرستان آمل است.

وی از انعقاد قرارداد جدید دولت با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای ساخت جاده انحرافی سد مخزنی هراز به طول 11 کیلومتر و اختصاص دو هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح مهم خبر داد.

اکبرزاده اظهار کرد: ساخت دو تونل انتقال آب اکنون در مراحل پایانی قرار دارد و پس از اتمام آن تا چند ماه آینده ساخت بدنه اصلی سد هراز آغاز می شود.

وی از سد مخزنی هراز آمل با ظرفیت تنظیم آب بیش از 650 میلیون مترمکعب به عنوان بزرگترین سد مخزنی شمال کشور یاد کرد و افزود: سد هراز از مهم ترین مصوبه های دولت نهم درسفر استانی به مازندران بوده است.

اکبرزاده گفت: با بهره برداری از این سد، مشکلات کم آبی حدود 100 هزار هکتار اراضی کشاورزی و  آب آشامیدنی یک میلیون نفر از ساکنان پنج شهر مازندران برطرف خواهد شد.

شهرستان آمل، حدود 400 هزار نفر جمعیت دارد.