جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

فعالیت نیروگاه های زباله سوز مشکل پسماند درمازندران را رفع می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت نیروگاه های زباله سوز مشکل پسماند درمازندران را رفع می کند

سیدعیسی هاشمیˈ روز یکشنبه در جلسه کارگروه پسماند استان با اشاره به اجرای طرح احداث کارخانه کمپوست و نیروگاه تولید برق از زباله در برخی شهرهای مازندران، افزود: برای دفع و دفن بهداشتی زباله دراین استان تاکنون اقدماات بسیار موثری صورت گرفته است.

وی از نهایی شدن قرارداد احداث نیروگاه زباله سوز آمل با پیمانکار مربوطه خبرداد و اظهار داشت: با احداث این کارخانه مشکل زباله در شهرهای محمود آباد، نور و فریدونکنار رفع خواهد شد.

معاون امور عمرانی استاندارمازندران ، احداث نیروگاه های تولید برق از زباله را در شمار انرژی های پاک و بر اساس ضوابط محیط زیستی دانست و گفت: با فعالیت نیروگاه های زباله سوز ساری ، نوشهر و آمل، زباله شهرهای اطراف نیز باید برای دفع بهداشتی به این مناطق حمل شود.

وی اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در شهر ساری را یگ گام ارزشمند همسو با مهار و بازیافت اصولی و سود آور پسماند دانست و افزود: این طرح با نظارت مستمر مسوولان باید در شهرهای مختلف مازندران پیگیری و اجرا شود.

هاشمی بر لزوم بهره گیری مطلوب از نظرات کارشناسان دانشگاه ها ، مراکز علمی و همچنین تجربیات دیگر مناطق مختلف کشور در اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا تاکید کرد.

وی با اشاره به سود آوری و اشتغالزایی این طرح در جامعه، گفت: برای اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا باید با فرهنگ سازی مناسب و اصولی به خانواده ها آموزش های لازم ارایه شود.