جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

فعالیت مجاز 5 خانه بهبودی از اعتیاد در تنکابن - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فعالیت مجاز 5 خانه بهبودی از اعتیاد در تنکابن

فعالیت مجاز 5 خانه بهبودی از اعتیاد در تنکابن


رئیس اداره بهزیستی تنکابن گفت: هم‌اکنون در شهرستان تنکابن چهار خانه بهبودی آقایان و یک مرکز بهبودی بانوان از اعتیاد به‌صورت مجاز فعالیت می‌کنند.

فعالیت مجاز 5 خانه بهبودی از اعتیاد در تنکابن

ولی شمسی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان تنکابن، اظهار کرد: از مهم‌ترین سیاست‌های نوین سازمان بهزیستی در کنار انجام امور محوله در بخش پیشگیری از اعتیاد، هشدارهای جدی به افراد سالم و در معرض آسیب‌های ناشی از اعتیاد به مواد مخدر و محرک‌هاست.

وی افزود: در این راستا آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی صحیح و انتشار هشدارهای جدی با توجه به آسیب‌های اجتماعی و پدیده‌های نوظهور ناشی از مصرف مواد مخدر و محرک‌ها، بسیج عمومی آحاد مردم در مسیر مبارزه همه‌جانبه با این پدیده شوم مورد تاکید قرار گرفته است.

رئیس اداره بهزیستی تنکابن بیان کرد: با توجه به برگزاری نشست کمیته پیشگیری از اعتیاد شهرستان برنامه‌ریزی‌های خوبی متناسب با سیاست‌های سازمان در کنار اقدامات مختلف درنظر گرفته شد و بین دستگاه‌های اداری و اجرایی مرتبط این اهداف و اقدامات صورت گرفت و با اجرای برنامه‌ها شاهد اثرات مثبت آن هستیم.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه بخش بزرگی از جمعیت جامعه ایرانی که حدود 97 درصد آن سالم هستند، در معرض آسیب‌های ناشی از مصرف یا سوء‌مصرف مواد قرار دارند مهم‌ترین مسئله‌ای که می‌تواند برای پیشگیری از اعتیاد کمک کند، آگاهی بیشتر این قشر از زیان‌های بی‌شمار و آسیب‌های جدی اجتماعی به فرد یا افراد و متعاقب آن به بنیان خانواده است.

دبیر کمیته پیشگیری از اعتیاد تنکابن تصریح کرد: سه اصل اساسی در درمان اعتیاد لازم است تا مورد توجه قرار گیرد نخست اینکه باید بپذیریم اعتیاد قابل پیشگیری و درمان است و معتاد نیز یک بیمار محسوب می‌شود.

شمسی ادامه داد: دیگر اینکه هرچه مراحل درمان سریع‌تر انجام گیرد، نتایج مطلوب‌تر است و در این اقدام هیچ‌گاه نباید فرد را جز در موارد خاص به زور و خلاف میل باطنی مجبور به ترک اعتیاد و حضور در مراکز درمانی کرد بلکه باید با درک اینکه او بیمار است با روش‌های صحیح، کارآمد و تشویق به سوی درمان هدایت شود.

وی تاکید کرد: بر اساس این سه اصل خانواده‌ها هیچ‌گاه نباید بیمار را با تحقیر، تطمیع و یا اخراج از منزل مواجه کنند زیرا موثرترین شیوه درمان برای بیماران وابسته به تریاک، هروئین و کراک، درمان دارویی است که بدون مراجعه به مراکز درمانی مجاز امکان‌پذیر نیست.

رئیس اداره بهزیستی تنکابن یادآور شد: روان درمانی‌های فردی یا گروهی در کنار تلاش بیمار برای بازگشت به جامعه و خانواده مستلزم تغییر نگاه جامعه و خانواده‌ها به مقوله اعتیاد و معتاد است که با حمایت و اعتماد از اقدامات لازم توسط خانواده‌ها همراه باشد.

این مسئول با اشاره به برنامه‌های هفته پیشگیری از اعتیاد شهرستان تنکابن که از 27 خرداد تا چهارم تیر امسال برگزار می‌شود، گفت: در این هفته 12 عنوان برنامه در دستور کار قرار دارد همچنین هم‌اکنون در شهرستان تنکابن چهار خانه بهبودی آقایان و یک مرکز بهبودی بانوان به‌صورت مجاز فعالیت می‌کنند.