جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

فعالیت فرهنگی راهکار مقابله با آسیب های اجتماعی است - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت فرهنگی راهکار مقابله با آسیب های اجتماعی است

استاندار مازندران گفت : برای کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه باید حرکت های فرهنگی در جامعه ادامه یابد.

فعالیت فرهنگی راهکار مقابله با آسیب های اجتماعی است

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، ربیع فلاح جلودار روز دوشنبه در دیدار جانشین وزیر کشور در ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی ، توقف رشد طلاق ، اعتیاد و سایر آسیب های اجتماعی در مازندران را ناشی از حرکت های فرهنگی در این استان دانست.
نماینده عالی دولت در مازندران از تحقق اقتصاد مقاومتی ، تکریم ارباب رجوع و مقابله با آسیب های اجتماعی را از برنامه های وزارت کشور ابلاغی به استان ها در سال 95 برشمرد و اظهار داشت : برنامه های ابلاغی وزارت کشور در این استان به مرحله اجرا گذاشته شد.
فلاح افزود : مقابله با آسیب های اجتماعی و مبارزه جدی با اعتیاد از اولویت های مهم فعالیت اجتماعی در سال 95 در استان است و در این راستا ضمن توقف رشد طلاق در استان شاهد کاهش طلاق نیز هستیم .
وی ایجاد آرامش و تنش زدایی را از دیگر محورهای اصلی فعالیت مدیران در استان دانست و ابراز امیدواری کرد تا با کاهش آسیب های اجتماعی رعایت حقوق شهروندی افزایش یابد.
جانشین قائم مقام وزیر کشور در ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی ، رضایت مندی ارباب رجوع و ترویج عفاف و حجاب و تحقق دولت الکترونیک را از برنامه های مهم برای تحقق حقوق شهروندی دانست و گفت : در دولت تدبیر و امید زمینه رضایت مندی مردم و کاهش تخلفات اداری فراهم شده است .
علی ملازاده افزود: استان مازندران جزء استانهای برتر و سرآمد در زمینه حقوق شهروندی است و اقدامات و فعالیتهای بسیار خوبی در استان صورت گرفته است .
وی وظیفه اصلی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی را ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و دفاع از حقوق شهروندی دانست و گفت: در زمینه ترویج عفاف و حجاب کارکنان دولت در دستگاههای اجرایی برنامه دهگانه ای از سوی وزرات کشور ابلاغ شد و انتظار می رود همه دستگاه های اجرایی این برنامه ها را عملیاتی نمایند .
ملازاده تصریح کرد : براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی 25 دستگاه در ارتباط با صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در قالب 310 بند و وظیفه باید طرح های خود را عملیاتی کنند.