جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

فعالیت حوزه علمیه سد محکمی در برابر تهاجم فرهنگی است - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت حوزه علمیه سد محکمی در برابر تهاجم فرهنگی است

تقویت و گسترش حوزه های علمیه به عنوان مهمترین مراکز نشر و ترویج اسلام ناب، نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی داشته و سد محکمی در برابر تهاجم سازمان یافته غربی ها است .به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمینˈ سیدصابر جباری ˈ روز پنجشنبه در دومین روز اجلاس کمیسیون تخصصی برنامه ریزی و پشتیبانی حوزه های علمیه کشور که در امامزاده عباس (ع) ساری در حال برگزاری است اظهار داشت : تقویت و گسترش حوزه های علمیه به عنوان مهم ترین مراکز نشر و ترویج اسلام ناب، نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

امام جمعه بهشهر افزود : روحانیت به عنوان پیشگامان عرصه تبلیغ دین باید قدر این فرصت ارزشمند را بدانند و برای ترویج و نشر معارف ارزشمند الهی بیشتر تلاش کنند.

وی بیان داشت : حوزه های علمیه پیشگامان عرصه ترویج و تبلیغ دین هستند و در تاریخ همواره مدافع حقیقی اسلام ناب و حقیقی بودند .

حجت الاسلام و المسلمین جباری به گسترش روز افزون شبهات دینی از سوی دشمنان اسلام و نظام دینی اشاره کرد و افزود: حوزه تنها مرکزی است که توان پاسخگویی به این شبهات دینی دارد.

وی هدف دشمنان از ترویج شبهات دینی را تضعیف اسلام ناب و حقیقی و نیز فاصله گرفتن مردم از ارزش های دینی دانست و ادامه داد: رسالت حوزه و روحانیت در مقابله با این شبهات سنگین است.

اجلاسیه کمیسیون تخصصی برنامه ریزی و پشتیبانی حوزه های علمیه کشور از روز چهارشنبه در ساری آغاز و عصرامروز ( پنجشنبه ) به کار خود پایان خواهد داد.