جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت تصفیه‌خانه فاضلاب در 11 شهرک صنعتی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت تصفیه‌خانه فاضلاب در 11 شهرک صنعتی مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، عباسعلی وفایی‌نژاد با اشاره به موقعیت و جایگاه استان در حفظ محیط زیست گفت: همواره حفاظت از محیط زیست برای این شرکت از اهمیت خاصی برخورد بوده و با توجه به حساسیت‌ها و شرایط خاص استـان از لحاظ اقلیم و پوشش جمعیتی بدنبال ساخت تصفیه‌خانه در شهرک‌های صنعتی با محقق شدن اعتبارات ملی و استانی هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران اظهار داشت: در حال حاضر 11 شهرک صنعتی دارای تصفیه‌خانه فاضلاب صنعتی فعال بوده که در 5215 متر مکعب، تصفیه فاضلاب واحدهای تولیدی و صنعتی پالایش می‌شوند.

وی بیان داشت : مراحل مطالعه و طراحی 2 تصفیه‌خانه جدید در شهرک صنعتی کیاسر و ناحیه صنعتی گهرباران، با ظرفیت 300 متر مکعب در شبانه روز انجام شده و در صورت تأمین اعتبار پروژه مورد نظر به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

وفایی‌نژاد افزود: استان مازندران از لحاظ ساخت تصفیه خانه بیشترین تعداد تصفیه‌خانه فعال در بین شرکت‌های شهرک‌های صنعتی سراسر کشور را دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران افزود: مکان‌یابی شهرک‌ها و نواحی صنعتی با توجه به مطالعات زیست محیطی، مطالعات ارزیابی زیست محیطی برای شهرک‌های صنعتی با وسعت بیش از 100هکتار، زون‌بندی صنایع همگن، گسترش فضای سبز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، پایش و کنتـرل آلودگی واحدهای صنعتی و تولیدی، مطالعـه، اجرا و بهـره‌برداری شبکه جمع‌آوری و تصفیه خانه فاضلاب صنعتی از جمله فعالیت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی استان در حفظ محیط زیست بوده است.

وفایی‌نژاد بیان داشت: از سال 84 تا کنون تعداد 9 تصفیه‌خانه  فاضلاب صنعتی در شهرک‌های صنعتی سلمانشهر، بابلکنار، بهشهـر، شورمست، بندپی، سنگتاب، آمل2، بابکان و ناحیه صنعتی میرود بابلسر با ظرفیت پالایش 5075 متر مکعب در شبانه روز به بهره‌برداری رسیده‌اند که از رشد 4 برابری تصفیه فاضلاب صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مازندران بهره‌مند شده است.

وی اظهار داشت: تاکنون بیش از 102 کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان انجام شده است.