جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

فعالان قرآنی مازندران تجلیل می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالان قرآنی مازندران تجلیل می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی گفت: به منظور ترویج و احیای فرهنگ ناب قرآن کریم در متن و منش خانواده‌ها و ترغیب و تشویق جامعه قرآنی استان مراسم تجلیل از مربیان و قرآن‌آموزان برتر دوره‌های آموزشی طرح جامع حفظ، ترجمه و مفاهیم و تدبر قرآن کریم برگزار می‌شود.

وی گفت: این مراسم با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت متبوع و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در هفتم شهریور ماه سال جاری با حضور چهره‌های برتر قرآنی استان برگزار می‌شود.

دبیر شورای قرآن استان با بیان اینکه مربیان، قاریان و حافظان قرآن نقش مهمی در تبلیغ و ترویج و اشاعه فرهنگ و معارف قرآن در جامعه دارند، اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی و تأکید مقام معظم رهبری در خصوص تربیت قرا و حفاظ، در این استان تعداد قرا و حافظان قرآن افزایش یافته و این به برکت رهنمودهای داهیانه رهبر فرزانه انقلاب و دولت کریمه اسلامی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در راستای برگزاری این مراسم تصریح کرد: از 11 مربی ممتاز و 148 قرآن‌آموز برتر دوره‌های آموزشی طرح ملی حفظ، ترجمه و مفاهیم و تدبر قرآن کریم که در سطح 14 شهرستان استان فعال بوده و به این عناوین دست پیدا کردند تجلیل می‌شود.

ابراهیمی با تأکید بر اینکه خانواده نقش محوری و اساسی را در تدوین فرهنگ قرآن کریم دارد، افزود: خانواده‌ها با انس و الفت ببشتر به قرآن کریم زمینه رشد و بالندگی فرزندان را فراهم کنند.

وی در ادامه افزود: با مراجعه به قرآن مجید ناهنجاری‌های موجود در جامعه از بین می‌رود و انسان با پناه بردن به این کتاب عظیم آسمانی نردبان سعادت و ترقی را می‌پیماید.