جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

فعالان قرآنی با روش نوین با تهاجم فرهنگی مبارزه کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالان قرآنی با روش نوین با تهاجم فرهنگی مبارزه کنند

حجت الاسلام 'محمد رضا حشمتی' روز شنبه در نشست هم اندیشی با مدیران موسسات قرآنی مازندران در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، روش های سنتی را در این زمینه ناکار آمد دانست و افزود: برای ترویج فرهنگ قرآن نباید از فن آوری و امکانات روز غافل شد.

وی از خادمان قرآن به عنوان سربازان خط مقدم در مقابله با جنگ نرم یاد کرد و گفت: عشق به کلام الله و عترت موجب شده تا به رغم مشکلات اقتصادی آنان همچنان عاشقانه فعال در این حوزه معنوی باشند.

او با اشاره به مشکلات این حوزه افزود: کمبود امکانات اقتصادی و پرداخت بدهی های معوقه دولت های پیشین موجب شد تا دولت یازدهم نتواند در این زمینه مساعدت لازم را به عمل آورد.

معاون وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی تصریح کرد: باید بپذیریم که دشمنان با تحمل هزینه های هنگفت، از مدرن ترین و کارآمد ترین روش های ممکنه برای تهاجم فرهنگی بهره می برند.

حجت الاسلام حشمتی با بیان اینکه همه دستگاه های اجرایی در اشاعه و ترویج فرهنگ قرآنی باید همگام با کانون های فرهنگی و هنری مساجد عمل کنند، بویژه از صدا و سیما خواست تا در این زمینه همت کند.

وی از فعالیت شش هزار موسسه قرآنی در کشور خبر داد و با اشاره به اینکه دوهزار موسسه از تعداد مذکور تحت نظر ارشاد است، افزود: حدود 70درصد فعالان این حوزه را بانوان تشکیل می دهند.

مدیر کل فرهنگی و ارشاد اسلامی مازندران نیز از فعالیت 74موسسه قرآنی در استان خبر داد و افزود: آنان به رغم کاستی های فراوان همواره در حال مبارزه با تهاجم فرهنگی بوده اند.

حجت الاسلام 'عباسعلی ابراهیمی' توسل به قرآن را بزرگترین اعتبار و سرمایه معنوی برای مردم خداجوی ایران اسلامی دانست و افزود: این خود بزرگترین دلیل دشمنی استکبار و صهیونیسم جهانی با ما است.

وی با بیان موازی کاری ها در زمینه قرآن و عترت گفت: در صورت ساماندهی می توان بانک اطلاعاتی قدرتمندی را تشکیل داد و بیشتر از وجود فعالان کتاب آسمانی بهره برد.

او گفت: به رغم مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها، می طلبد تا به فعالان قرآنی در استان ولایی و میهمانپذیر مازندران توجه ویژه ای شود.